מיזם 'רובע עיר': ציורי גרפיטי במרכז המסחרי

מיזם 'רובע עיר': ציורי גרפיטי במרכז המסחרי

המיזם הקהילתי 'רובע עיר' – בשיתוף הדוק עם מועדון הגרפיטי, חדשנות הזירה, שכונות ותיקות ומינהלת רובע ב' – הוציא מתחת ידיו עוד פרויקט מוצלח, והפעם ציורי גרפיטי מרהיבים שנעשו במרחב החיצוני של המרכז המסחרי.

הפעם הראשונה שמיזם גרפיטי בוצע ברובע ב' היה במרכז המסחרי של הרובע, ליד השוק העירוני. אחריו, המשיך המיזם להתרחב למרחב החיצוני של המרכז ובהמשך, מבטיח ראש מינהלת הרובע, אורי סבח, יכלול המיזם גם עבודות גרפיטי בתוך המרכז המסחרי. אתמול ראינו תוצאה נהדרת של הפעילות הקהילתית 'רובע עיר', אשר תורמת למראה הנופי ברובע ומאירה עוד מרחב במרכז המסחרי.

 

 

מיזם 'רובע עיר', רעיון קהילתי שנהגה על שולחנו של מנכ"ל העירייה, קושר את התושבים לרעיונות ותוכניות אותם הם הוגים בעצמם. מטרת המיזם היא לייצר חברה בעלת מודעות גוברת לסביבת חייהם ולעודד תושבים לקחת אחריות ולפעול למען עצמם. במסגרת זו בוצעו כמה רעיונות ברובעים שונים בעיר, כאשר המשותף לכולם הוא התהליך שמתחיל ב'קול קורא' הקורא לתושבים להציע רעיונות ישימים, כאשר התושבים הוגים את הרעיונות ומחליטים לאחר דיון ובירור, מהו הרעיון המתאים ביותר עבור הקהילה. המיזם מסתיים בזה שהתושבים מממשים בעצמם את הרעיונות עד לסיומם המוצלח.

 

 

גם מיזם הגרפיטי ברובע ב' עבר תהליך דומה במסגרת 'רובע עיר'. במסגרת 'קול קורא' עלו כמה רעיונות והוחלט על ציורי קיר במרחב המסחרי של הרובע, אותו יבצעו  12 אומנים צעירים ממועדון הגרפיטי אשדוד. "בפעילות היפה הזאת נטלו חלק כמה גורמי קהילה ובהם האומנים הצעירים ממועדון הגרפיטי, צוות העובדים של 'חדשנות הזירה', החברים מהיחידה לשכונות ותיקות ומינהלת הרובע" אומר סבח ומציג תמונות נהדרות של עבודות הגרפיטי בזירת הפעולה.

 

 

סבח מבטיח כי למיזם הזה יהיה המשך, ובנוסף למיזמים אחרים המתבצעים ברובע במסגרת 'רובע עיר', פעילות הגרפיטי עוד תורחב בהתאם להחלטת התושבים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*