מטיילים ברחבי הים התיכון בלי לעלות על מטוס

מטיילים ברחבי הים התיכון בלי לעלות על מטוס

המוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד מציע חבילה ים תיכונית לילדים ולכל המשפחה בסגנון "הכול כלול".

חוויה רב תרבותית ורב חושית הכוללת סדנאות אוכל, מוזיקה, פעילויות אקסטרים והצגות תיאטרון. כניסה למוזיאון בעלות סמלית של 10 ₪ בלבד!

בתאריכים 16-27 באוגוסט יפתח חלון לאגן הים התיכון במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד באמצעות פעילויות חווייתיות לילדים וכל המשפחה. כל הפעילויות הן בנושא הים התיכון והן יאפשרו לילדים לחוות בצורה מהנה ומשעשעת את הפולקלור, המוסיקה והמאכלים הים תיכוניים. הכניסה למוזיאון תהיה בעלות סמלית של 10 ₪ בלבד, כחלק מאירועי "קיץ ישראלי 10", יוזמתו החברתית של ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי, שבקש לאפשר לתושבי העיר פעילויות בחודשי הקיץ בעלות סמלית.

התוכנית שאותה רקמו במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד מציגה פעילויות בסגנונות מגוונים ועושר תוכני, דבר שמבטיח שכל מי שיגיע למוזיאון ימצא עניין. בין הפעילויות: תשחץ תרבויות, סדנת אוכל אקזוטית, סדנת מוזיקה ים תיכונית, גרפיטי – ג'יבריש ים תיכוני, הצגות ועוד.

פירוט הפעילויות:

תשחץ-תרבויות  – כדי לענות עליו ועל שאלות המוצגות בתשחץ יסתובבו הילדים והוריהם  בתערוכה, ויגלו לדוגמא: מה הם בצעי כסף פלשתיים? איזו תרבות מאופיינת עם הכנת פסטה ומה הקשר לסיר המסננת הפלשתי?

טעימות ים תיכוניות – סדנה לכל המשפחה בה השפית איריס לוי תקצץ, תבחש, תלוש ובעיקר תלמד על אוכל ים תיכוני, איך מכינים, מה היתרונות ובמה הוא נבדל מסוגים אחרים של מאכלים.

סיפורים ממטבחה של סבתא יעל  – סבתא יעל שהיא ה"טבחית" של התערוכות במוזאון, תספר למבקרים על החוויה שלה כשהיא מבשלת תערוכות. מה היא מחליטה להכין? מה יתבשל בסיר התערוכה? סבתא יעל תגלה איך היא מתבלת ומפלפלת ותספר לכם על הכלים והמתכונים המוצגים בתערוכה שעברו מיד ליד ומאוזן לאוזן.

musee 3

יאסו! עיטור צלחות! – סדנת עיטור צלחות טבעיות עשויות עץ דקל שיהפכו למנדלות עם אלמנטים ממדינות הים התיכון השונות.

הקשר הים תיכוני – פעילות אקסטרים לכל המשפחה, תחנות מודרכות עם מתקני אקסטרים שיוצבו בחצרות המוזיאון, לפעילות שטח מאתגרת.

גרפיטי ג'יבריש ענק – יצירת גרפיטי ענק של אותיות ממדינות אגן הים התיכון לכדי משפטי ג'יבריש שלמים שכל אחד יוכל להבין.

סדנת מוזיקה ים תיכונית – סדנת מוסיקה על כלי הקשה ממדינות הים התיכון (תוף אפריקאי, דרבוקה וכלי הקשה).

סדנת תיאטרון בנושא 'תרבויות עולם' – לכל המשפחה – "אימפרוביזציה – תיאטרון אמיתי כאן ועכשיו" של תיאטרון הקיבוץ.

musee 2

הצגת תיאטרון לילדים מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער: "הנעליים של אדון סימון". עלילת ההצגה: אדון סימון עוזב את ארצו ועובר לגור בארץ אחרת. בביתו החדש מחליט אדון סימון להיפרד מנעליו הישנות שליוו אותו כל חייו ולהחליפן בנעליים חדשות, אך משום מה הוא לא מצליח להיפטר מהישנות. בכל פעם שהוא זורק אותן, רחוק ככל שיהיה, הן תמיד חוזרות אליו בדרך פלא.
ההצגה מיועדת לגילאי 4-7.

musee naalayim

יוצרים תרבות – תחנות בהן יוצגו ציורים שצויירו בארצות שונות בים התיכון. הילדים ילמדו על הבדלי הסגנונות בציורים מבמרוקו, צרפת וספרד. בנוסף, הם ייצרו יצירות אמנות בעצמם ויטיילו  במדינות הים התיכון דרך יצירות אלה.

פעילויות חוץ – תחנות משחקי רצפה בהדרכת המוזיאון:

'ים-יבשה' – משחק על גבי מפת ארץ ישראל עם קפיצות לים הכנרת, ים המלח ודילוגים לים התיכון.

'ארץ עיר' – משחק חי, צומח, דומם של כל ארצות הים התיכון

סולמות וחבלים – טיפוס מעלה ומטה בין דגלים וארצות.

משחק זיכרון – איפה אוכלים פסטה? איפה מרק גספאצ'ו?

אז איפה ומתי?

הפעילויות מיועדות לכלל המשפחה ובעלות כניסה של 10 ₪ לאדם ליום פעילות. הפעילויות תתקיימנה בין השעות 9:00-13:00. כל משתתף יזכה ל"סיבוב מסביב לים התיכון" ב- 3 פעילויות שונות מהמגוון.

לרכישת כרטיסים: המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן | טלפון  08-6224799  |  כתובת אתר: www.phcm.co.il  |  פייסבוק: המוזאון לתרבות הפלשתים

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*