מארגנים את הפסטיבל הבא

מארגנים את הפסטיבל הבא

פסטיבל "עולים על הגל", אשר ננעל בסוף השבוע האחרון באירוע מסכם שהתקיים במרכז האומנויות מונארט, זכה להיענות מרשימה של אלפי משתתפים אשר הגיעו אל המופעים וטעמו משהו מהאופי המיוחד של אשדוד הרב תרבותית. השנה, ציין הפסטיבל 12 שנים להיווסדו ולשותפות מוצלחת בין עיריית אשדוד למשרד הקליטה.

"עולים על הגל" – פסטיבל פולקלור, אמנות ומוזיקה לעולים וותיקים, התקיים השנה בסוף חודש דצמבר וזכה להצלחה רבה. זו הפעם ה-12 שהמחלקה לעלייה וקליטה בעיריית אשדוד, בשיתוף עם משרד הקליטה, מקיימת סידרת אירועים במסגרת הפסטיבל שמטרתם לתת ביטוי תרבותי ואמנותי לעולים אשר הגיעו לאשדוד מכל רחבי תבל ובנו כאן את ביתם.

תכנית הפסטיבל כללה מגוון אירועים שנתנו ביטוי לתרבויות ולמסורת של קהילות שונות באשדוד. כך, במופע הפתיחה שהתקיים במתנ"ס קופף, הופיעה להקת "קפה שחור חזק" בערב שהוקדש לתרבות יוצאי אתיופיה, ואילו במופע החגיגי "פניני קווקז", בהשתתפות מיטב אמנים בני העדה שהתקיים במונארט, ניתן ביטוי לפולקלור של העדה הקווקזית.

במופע אחר שהתקיים באולם בית יד לבנים, ניתן ביטוי לתרבות אירופה הלטינית עם המופע הענק "קלאסיקה על הגל", שכלל להיטים של גדולי הקלאסיקה: פוצ'יני, ורדי, דוניצטי, שירים נאפוליטניים, שנסון צרפתי, סרסואלה ספרדית וקטעי מחזמר של שירים אהובים מכול הזמנים. רקדני "בלט פאנוב" הופיעו בקטעים מיצירות בלט ידועות.

יום נוסף בפסטיבל הוקדש לרומנסות ספרדיות, בערב רומנטי שהתקיים במרכז מונארט, וערב אחר הפגיש את יוצאי צרפת עם עמיר חדד – כוכב עולה שהשתתף ב"כוכב נולד" ובגמר "דה וויס" בצרפת. את הפסטיבל חתם ערב אמריקה הלטינית (אמל"ט) שהתקיים במרכז לאמנויות מונארט עם מסע מוסיקאלי מרגש "כנפיי הנשמה" של מוזיקה דרום אמריקאית במגוון סגנונות מכל הזמנים.

סגן ראש העיר מר ולדימיר גרשוב, יו"ר ועדת ההיגוי והממונה על הקליטה שהינו יוזם הפסטיבל, ציין שפסטיבל 2015 הוכיח שוב את החשיבות בשילוב אמנים עולים בתרבות הישראלית ובקירוב בין תרבויות העולים והישראלים הוותיקים.

פסטיבל "עולים על הגל" 2015 תם ונשלם וזה המקום להודות לקהל המבקרים הרב משתתפי הפסטיבל, לאמנים ולצופים כאחד, ולבקשם להמשיך ולבטא את רוח הפסטיבל, לשלב בין התרבויות ולקלוט את העולים בהוויה הישראלית. עיני המארגנים כבר נשואות אל הפסטיבל הבא. להתראות ב-2016.

בתמונה: עמיר חדד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*