כיצד אנשים סיעודיים יכולים לשפר את איכות החיים

כיצד אנשים סיעודיים יכולים לשפר את איכות החיים

לא פשוט לראות את ההורים המבוגרים שכל החיים היו נמרצים, פתאום דועכים – תלויים בסיוע של גורם חיצוני, מאבדים יכולת לקרוא עיתון, מתקשים להרים טלפון, נהיים חסרי ביטחון ובעיקר נהיים ממורמרים ומאבדים את שמחת החיים.

בנקודה זו רבים שואלים את עצמם כיצד ניתן לסייע, וכאן אתם מוזמנים למצוא מספר טיפים יעילים. ובכן לאחר שנעזרים בביטוח לאומי ומנצלים את סך הזכויות, ולאחר שדיברתם עם רופא המשפחה ובחנתם מגוון טיפולים משלימים, מגיעים לשלב שבו נדרש להקדיש מעט יותר מחשבה – לבחון כיצד זה אפשרי להעשיר את שגרת היום, ובו זמנית לייצר סביבת מחייה כמה שיותר נוחה ונעימה.

הרבה ומעבר לטיפול פיזי – 5 כלים מסייעים

סקרנים? ראשית נחדד שממש כפי שניתן לרכוש הביתה מיטות בית חולים שמקלות ומפשטות את עבודת הסיעוד, וממש כפי שקיים מנוף הרמה לנכים שמאפשר למטפל/ת לתפעל לבד שורה של פעולות מורכבות, כך גם יש כלים משלימים שמסייעים לתמוך ברמה המנטלית.

לרשותכם 5 רעיונות חשובים ובו זמנית פשוטים ליישום:

  1. מתנה יצירתית – מכירים את זה שמגיעים לבקר את ההורה המבוגר ומתקשים למצוא נושאי שיחה? ובכן ניתן לשחק עם ההורה קלפים, לרכוש עבורו פלסטלינה רפואית, ערכות צביעה, ערכות סריגה, בלוק ציור, עץ בונסאי שדורש טיפול מסור ועוד. מבטיחים לכם שאם רק תיכנסו לחנות יצירה, תמצאו רעיונות שווים.
  1. קשר משפחתי – בנקודה זו מוזמנים לפתוח קבוצת וואטסאפ משפחתית, בה מתאמים ביקורים משפחתיים בצורה חכמה, כך שיהיו כמה שיותר מפגשים. נוסף לכך, ניתן להכין ולהראות סרטונים של הנכדים, להביא ציורים שהנכדים הכינו וכמובן שגם מומלץ לבקר ביחד עם הנכדים ואף לצאת להתאוורר בחוץ.

תגיעו עם הרכב לנקודה בחוף הים בה ניתן לצפות לעבר הגלים, לנקודה נעימה בחורשה וכדומה. מדובר במשימה מאתגרת? גם סיבוב קצר בשכונה עשוי לשנות לטובה את כל היום. מה עוד? אם להורה יש חברים שעדיין ניידים, סייעו להם להיפגש. היו בטוחים שמפגשים שכאלו בעלי משמעות רבה.

  1. מנצלים את העידן הטכנולוגי – מאוד ייתכן שההורה עתיד למצוא תעסוקה מהנה ברשתות החברתיות, במשחקי מחשב לגיל השלישי, במפגשי זום שדרכם ניתן ללמוד תחומים חדשים וכדומה. כמו כן, ניתן לראות ביחד עם ההורה הרצאות מקוונות בתחומים שמעניינים את שניכם, הופעות סטנד אפ וכדומה.
  1. התנדבות – אומנם ההורה במצב גופני לא טוב, אך אין זה אומר שהוא כלל לא יעיל. מאוד יכול להיות שהוא ישמח להעניק טיפים מקצועיים בפורומים ייעודיים, יתרגש לכתוב ספר אודות חייו, יימצא עניין בכתיבת ספר מתכונים משפחתי, לערוך אלבום תמונות דיגיטלי וכדומה.
  1. טיפוח הסביבה המידית – ברגע שנעים לנו להביט על המרחב המידי, סך התחושה הרבה יותר נעימה. אי לכך רצוי להקפיד על ניקיון וסדר, לשלב בסביבת המחייה עציצים, פריטי נוי, תמונות משפחתיות, צבעים מאירים, וילונות נעימים וכדומה. התייעצו עם ההורה ותנו לו להיות שותף מלא.

מקווים שסייענו – בהצלחה!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*