יש ירוק וחום באשדוד

יש ירוק וחום באשדוד

בימי החורף, אין כמו יום שמש נעים והחלטה לקום ולטייל קצת בטבע ולשבור שיגרה. שלא כמו כל עם ישראל שתקוע בפקקים לכיוון צפון הארץ תוכלו למצוא באשדוד פנינות טבע אותנטיות ומשודרגות עם נוף מתועש שקט וירוק. מלא ירוק.

תל מור

לא רבים יודעים, אבל בין מפעלי התעשייה באזור הנמל באשדוד, אם תפנו ימינה תוכלו לראות גבעה ירוקה מנצנצת בין כל המפעלים, עם מדרגות שמגיעות אחרי טיפוס די פשוט לפינה חמימה עם ספסלים ופרגולה מעץ. למרות שמראש הגבעה תראו נוף מתועש שכולל מכולות, מפעלים ואולי אפילו רכבת שתחלוף לפתע, הקסם יתגבר בידיעה שבלב כל התיעוש נשמר התל הפרוע והירוק להפליא.
המלצה: בקבוק יין טוב, משהו לנשנש ומישהו אהוב.

tel mor 1 tel mor 2

פארק עד הלום

מעבר לסיפור מורשת הקרב, האנדרטות וההיסטוריה מימי קום המדינה, בפארק עד הלום תוכלו לעשות מסלול אופניים בשביל מיוחד לאורך 40 ק"מ, להתפנק בפינות פיקניק מטופחות ואם יש לכם רכב שטח, תוכלו להתפלש בבוץ, לטייל בפרדסים (בחיית' חלאס לגנוב פומלות) ולמצוא לכם פינה לפיקניק / ברביקיו משפחתי אל מול נחל שנוצר ממי הגשמים. אם תמשיכו לטייל באזור תוכלו להגיע עד לפארק השיטה המכחילה/ המלבינה, שם גם השקיעו עבורכם בספסלים ושולחנות.
משהו מהלב: לא משנה כמה מטפחים את האזור, צובעים, משפצים ומנקים את האזור, יש כתובות גרפיטי טריות על הגשר. מנגד, פזורים באזור אינספור פחי אשפה. חבל להרוס. תהנו ותנקו.

ad alom 2 ad alom 3 ad parc adalom 4

הדיונות/ חולות אשדוד

לא ממש חייבים ללכת ל'דיונה הגדולה', אפשר סתם לשוטט בגבעות החול שנמצאות בפאתי דרום העיר. אם אתם נוטים להשכים מוקדם ויודעים לשמור על השקט, מומלץ לקחת מצלמה איכותית, כיוון שבשעות המאוד מוקדמות תוכלו להבחין בחיות בר, זוחלים וציפורים ואפילו לתעד אותם משל הייתם כתבים של נשיונל ג'יאוגרפיק.
טיפ: נעליים נוחות ובקבוק גדול של מים.

dunes 1 dunes 2

צילום: חופית החברה לתיירות/ חנבו תקשורת.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*