ירוק בהיר וירוק כהה

ירוק בהיר וירוק כהה

עוד שני בתי ספר עברו את מבחן ההסמכה והצטרפו אל רשימת בתי הספר הירוקים של אשדוד. בית ספר שז"ר זכה להסמכה כ"בית ספר ירוק מתמיד" ובית ספר ארזים הוסמך כ"בית ספר ירוק". נושאי סביבה וקיימות הפכו לחלק בלתי נפרד מתוכניות החינוך והן משולבות כיום בכל המסגרות החינוכיות.

נציגים מבתי הספר שז"ר ואמירים באשדוד, הופיעו השבוע בפני ועדה מיוחדת – ועדת הסמכה לבתי ספר ירוקים וירוקים מתמידים של המשרד להגנת הסביבה. בית ספר שז"ר בניהולה של הגב' חגית פנחס דהן, ניגש להסמכה כ"בית ספר ירוק מתמיד". בית ספר אמירים בניהולה של הגב' פאני ארזי, ניגש להסמכה כ"בית ספר "ירוק".

"בתי הספר שז"ר ואמירים ייצגו בגאווה גדולה את אשדוד" מספרת לנו מרב יגר, רכזת החינוך וההסברה באיגוד ערים לאיכות סביבה שליוותה את בתי הספר בכל התהליך ובמעמד המרגש, ומפרגנת לבתי הספר כשתיארה את עבודת הועדה וציינה: "הועדה התרשמה מאוד מהתהליכים החינוכיים בנושא קיימות בשני בתי הספר, וכלל השופטים היו תמימי דעים לגבי ההסמכה".

ומה אומרות על כך מנהלות בתי הספר בעצמן?

חגית פנחס דהאן, מנהלת שז"ר: "נושא הקיימות שזור בבית הספר שלנו בתחומים רבים, החל מתוכניות לימוד ייחודיות ובוודאי שבתחומים של מדעים ואומניות. חקר בתחום הצפרות, תכנית גלוב בנושא מזג אויר ושינויי אקלים, יריד אומניות בדגש הפחתת צריכה ושימוש חוזר, חקר הים התיכון בדגש מקומי, הליכה ברגל לבית הספר מכל רחבי העיר ועוד הם רק חלק מהתהליכים אותם הובלנו בשנים האחרונות".  חגית הוסיפה עוד "כל הצוות של בית ספר שז"ר מחובר ומחויב לנושא ואין לי ספק שהגענו תודות לעבודת צוות משמעותית. תודה מיוחדת לכרמלה בן שבת הסגנית של בית הספר וללידר, רכזת איכות הסביבה של בית הספר".

פאני ארזי, מנהלת אמירים: "המרחב הציבורי ולמידה חוץ כיתתית הם שני נושאים ששלובים אצלנו בצורה משמעותית בתוך תהליך ההסמכה לבית ספר ירוק. יציאה של צוות בית הספר לפארק החולות ולדיונה הגדולה, יציאה של התלמידים לאזור זה, אימוץ פארק ברובע בניסיון להעלות את מודעות התושבים לניקיון במרחב הציבורי, פעילות עם גני ילדים הם רק חלק קטן מכל מה שעשינו במהלך התהליך וכמובן עוד נמשיך לעשות ולקדם". ארזי מודה כמובן לעושים במלאכה "תודה מיוחדת שלוחה לליה בן אור, רכזת הקיימות של בית הספר, על היותה הרוח החיה בתוך התהליך. אין לי ספק כי גם צוות המורים וגם תלמידי בית הספר זכו בתהליך חינוכי מקיים ומעמיק תודות לליה".

ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, שהצוות שלה ליווה ומלווה את התהליכים, ציינה "אני שמחה ומברכת על כך שמשפחת בתי הספר הירוקים של העיר אשדוד מתרחבת. הקיימות נוכחת כאן גם בדרך העבודה ובשיתוף הפעולה של כל השותפים לתהליך. תודה מיוחדת שלוחה לגב' מרטין עובדיה, מנהלת האגף לחינוך יסודי במינהל החינוך על התמיכה והסיוע הרב, לגליה פלג, מהרשת הירוקה על הסיוע המקצועי וכמובן לצוות החינוך באיגוד – למרב יגר ולאורי מורלי".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*