יום שני בשלייקס

יום שני בשלייקס

יום שני בשלייקס: הרצאה מעניינת, קפה ומאפה בפחות מ-10 שקלים

ביום שני השבוע הסתיים מחזור שנתי נוסף של הרצאות לכל כיס במכללת הגמלאים באשדוד. המכללה שנוסדה על ידי דינה רוט ז"ל, מצליחה לגרום לכ-550 גמלאים מאשדוד לצאת מידי יום שני בבוקר מביתם במטרה ליהנות מהרצאה מעניינת, קפה ומאפה.

מכללת הגמלאים הפועלת תחת האגודה למען הקשיש והחברה באשדוד, שמה לה למטרה שכל גמלאי בעיר יוכל ליהנות מבוקר תרבותי בסכום סמלי: פחות מ-8 שקלים להרצאה, קפה ומאפה.

"אנו מציעים לגמלאים יותר מ-40 הרצאות בשנה במחיר של 350 ₪ במטרה לאפשר לכולם לקחת חלק בהרצאות", מסבירה הנהלת המכללה שעושה זאת בהתנדבות. "אבל מה שמייחד את המכללה יותר מכל, זו האווירה המקבלת והמחבקת, היחס החברי ותחושת השייכות והאכפתיות שמשמשת אבן שואבת לכל משתתפיה שבעולם המבוגרים פלוס". תכנית ההרצאות מתבססת על לוח השנה העברי ומועדי ישראל אך גם לוקחת בחשבון את הצרכים השונים והמגוונים של הלומדים.

במסגרת המכללה פועלת מקהלה המונה 16 גמלאים כשגם המנצח על המקהלה בהתנדבות הוא מבאי המכללה.  ההרצאות הן בנושאים מגוונים כמו מוסיקה, אומנות, מקרא, היסטוריה, ציונות, מדע, מזרחנות, ספרות, קולנוע ומסעות בעולם דרך המסך והכורסא.

המכללה מארגנת מידי שנה טיולים ונופשונים כשבמחזור הבא שיחל בחודש ספטמבר השנה, הגמלאים ייהנו לראשונה מסדרה בת שלושה מופעים: שולי נתן בשירי משוררים, להקת קולן והמופע הבידורי לאס ווגאס-ת"א בעלות סמלית של 10 ₪.

את המכללה מנהלים בהתנדבות מלאה, באהבה ובהרגשת שליחות ארבעה חברים, ישראלה קולסקי, חנה מלאכי, שולה חדד ואריה ברושי המרגישים שהם עושים עבודת קודש. כל זאת במסגרת פעולות האגודה למען הקשיש והחברה באשדוד המספקת את המטריה האדמיניסטרטיבית, הכספית והמשפטית.

האגודה למען הקשיש והחברה באשדוד מפעילה בהתנדבות מלאה את בית אביב-בית גיל הזהב, מועדון עיסוקי חברתי ע"ש יצחק כהן, מועדון עיסוקי חברתי זהב (ליוצאי אתיופיה), מכללת גימלאים, קהילות תומכות, מועדונים לקשישים, בתים חמים, ועוד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*