טיפים לעיצוב דירה חדשה מקבלן

טיפים לעיצוב דירה חדשה מקבלן

אז במזל טוב רכשתם דירה חדשה מקבלן, בין אם באחד מאותם פרויקטים חדשים באשדוד, באחד מפרויקטים של התחדשות עירונית בעיר ובין אם בכל עיר אחרת.
עכשיו, מגיע החלק המרגש והכיפי והוא: עיצוב הדירה – כי בסופו של דבר המטרה שלכם תהיה להיכנס לדירת החלומות שלכם (ואין סיבה שתתפשרו על פחות מכך).
יש לקחת בחשבון כי עיצוב דירות בכלל ודירות חדשות מקבלן בפרט, מצריך תכנון קפדני והקפדה גם על הפרטים הקטנים (שבמצטבר הם לא פחות חשובים. כל זאת, במטרה ליצור חללים פונקציונליים, אסתטיים ומתאימים לצרכי הדיירים.

אז להלן מספר טיפים חיוניים לעיצוב דירות חדשות מקבלן:

לקיחה בחשבון של שטח הדירה
לפני שמתחילים בהליך העיצוב, חשוב לקחת בחשבון את גודל שטח הדירה על מנת לנצל אותו בצורה האופטימאלית. יש לקחת בחשבון אפשרות ליצירת שטחים פתוחים (אופן ספייס) על מנת לנצל בצורה מקסימאלית את השטח – דבר זה נכון ורלוונטי בעיקר לדירות קטנות יותר.

דגש על פתחי אור ואוורור טבעיים
יש לקחת בחשבון פרמטרים כמו: חלונות ואוורור בשפע כדי לאפשר לאור טבעי ולאוויר צח לזרום דרך הדירה. אור טבעי משפר את האווירה הכללית ויכול לגרום לחללים קטנים יותר להרגיש פתוחים ומסבירי פנים. ולכן, כדאי לשים דגש משמעותי על נושא זה, גם כאשר בוחרים את אמצעי התאורה והמיזוג המלאכותיים.

התייחסות לחומרים וגימורים
מומלץ להקפיד ולבחור אך ורק חומרים וגימורים עמידים ואיכותיים שיכולים לעמוד בפני בלאי, שכן בדירות יכולה להיות תחלופה תכופה בעקבות חשיפה לשורה ארוכה של מפגעים פוטנציאליים. נסו לבחור במשטחים קלים לניקוי כדי למזער את מאמצי התחזוקה.

חיפוש פתרונות אחסון מתאימים
בשלב זה יש לנסות לתכנן ולמצוא פתרונות אחסון חכמים בכדי לעזור לתושבים לשמור על חפציהם מאורגנים ולמזער את העומס – וכמובן, בצורה כזאת גם להבטיח שמירה על סדר וניקיון וארגון בדירה לאורך זמן. יש לא מעט פתרונות אחסון מתקדמים ומתוחכמים כמו: ארונות מובנים, מדפים ואפשרויות אחסון יצירתיות אשר בכוחן לעשות הבדל משמעותי בפונקציונליות של הדירה.

בחירה בפלטות צבעים ניטרליות
ההמלצה היא לבחור בפלטות צבעים ניטרליות עבור קירות, רצפות וריהוט מרכזי. צבעים ניטרליים יוצרים רקע רב-תכליתי ונצחי, המאפשר לדיירים להתאים אישית את החלל עם הרהיטים והעיצוב שלהם. כמובן, שבשלבים מאוחרים יותר תוכלו להחליט על שינויים, אבל בשלב ההתחלתי, ההמלצה היא לבחור בצבעים שהם יותר ניטרליים.

דגש על הנושא של יעילות אנרגטית
ההמלצה היא להתמקד ולבחור אמצעי תאורה חסכונית באנרגיה, מכשירי חשמל ומערכות HVAC כדי להפחית את עלויות השירות ולקדם חיים בר קיימא – וכמובן, לשים דגש משמעותי על הנושא של ידידותיות לסביבה.

הקפדה על בטיחות ואבטחה
כדאי לבצע תעדוף  בכל מה שקשור לנושא תכונות בטיחות ואבטחה, כגון מערכות כניסה מאובטחות, מנעולים יציבים ואזורים משותפים מוארים היטב. אמצעי בטיחות הם חיוניים ביצירת סביבת מגורים נוחה וכאמור, בטוחה עבור הדיירים.

דאגה לנושא של בידוד אקוסטי
בחרו באמצעי בידוד אקוסטי כדי להפחית את העברת הרעש בין חדרי וחללי הבית השונים. פעולה זו יכולה לסייע לכם לשמור על פרטיות ואווירה שלווה של כל דיירי הבית.

לסיכום, עיצוב דירה חדשה מקבלן, היא הליך אשר מחד מרגש וחשוב ומאידך מדובר בהליך  מורכב, אשר מצריך תשומת לב ללא מעט פרמטרים גדולים כקטנים – וזאת על מנת ליצור בסופו של דבר את הדירה האופטימאלית – אשר תענה על מלוא הדרישות והצרכים של הדיירים ותאפשר להם איכות חיים גבוהה בדירה שלהם. כאמור, במידת הצורך ההמלצה היא להסתייע במעצב פנים אשר יוכל לסיים את אותם הצרכים בצורה המיטבית.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*