חתמו על חוזה וגילו שהבניין מעוקל

חתמו על חוזה  וגילו שהבניין מעוקל

בני זוג מרובע ב' באשדוד נדרשו לשלם כ– 200 אלף ₪ ע"י שלטונות המס וכתנאי להסרת עיקולים שהוטלו לאחרונה על דירתם, בשל חוב של קבלן בניה מאשקלון, שלא שילם לפני 12 שנים בגין מס שבח על הקרקע עליה נבנה הבניין.

בני הזוג שרכשו את הדירה המדוברת בשנת 2009 ואף רשמו הערת אזהרה על שמם בשעתו, ביקשו למכור את דירתם ואף חתמו על חוזה, כשכל צד בעסקה מיוצג על ידי עורכי דין מאשדוד.

לאחר חתימת החוזה, הם הופתעו לגלות כי שלטונות המס הטילו בשנת 2013 עיקולים על הקרקע עליה בנויה דירתם בסך כולל של לא פחות מ– 14 מיליון ₪. כשהם ניגשו לשלטונות המס לבירור העיקולים המפתיעים, התברר כי מדובר בחוב מס שבח שנוצר לפני 12 שנה ע"י החברות הדר את שיראל והדר שור, חברות בניה מאשקלון, שבנו באשדוד.

בעקבות העיקולים בני הזוג נכנסו לפלונטר קשה והם עמדו מצד אחד בפני תביעה מצד הקונה על כך שלא גילו לו לכאורה שהדירה מעוקלת, דבר שמנע מהקונה לקבל הלוואת משכנתא למימון הרכישה, ומצד שני, מצבם של בני הזוג אף היה חמור עוד יותר, כאשר הם כבר התחייבו במקביל בעסקת רכישה של דירה אחרת.

לאחר שהתברר כי עורכי הדין שערכו את העסקה לא מצליחים לפתור את הבעיה, פנו בני הזוג למשרדו של עו"ד אבי טויזר מאשדוד, עורך דין ותיק ומומחה בתחום הנדל"ן מאשדוד, על מנת שיחלצם מהעיקולים החמורים והמפתיעים.

עו"ד טויזר פנה למנהל מיסוי המקרקעין ברחובות ולרשויות מס הכנסה באשקלון, וניהל עימם מו"מ והתדיינות משפטית, בעקבותיה הצליח לשכנע את שלטונות המס כי אין הצדקה לחייב את בני הזוג בחוב הקבלן, וכי בני הזוג לא יצטרכו לשלם כ-200 אלף ₪ כתנאי להסרת העיקולים.

בשבוע שעבר התקבל המכתב המיוחל משלטונות המס, לפיו דירתם של בני הזוג מוחרגת מהעיקולים, כך שעסקת המכר חזרה למסלולה הרגיל, והקונה הצליח לקבל הלוואת משכנתא למימון רכישת דירה זו.

חשוב לציין כי בעלי דירות נוספות בבניין זה בפרט ובאשדוד בכלל עשויים להתמודד עם בעיה דומה בעתיד כאשר ירצו למכור את דירתם, על כל המשתמע מכך.

עו"ד אבי טויזר: "הציבור אינו מודע לחשיבות של רישום הדירה בטאבו. מקרה זה ממחיש בהחלט עד כמה עדיף לרכוש דירה הרשומה בטאבו, על פני דירה הרשומה בחברה משכנת. דבר נוסף הוא כי יש להיזהר מאד בבחירת עורך הדין שייצגם בעסקה. לא כל עורך דין הוא מומחה ומנוסה בעריכת עסקאות נדל"ן, ומקרה ממחיש עד כמה עורך דין זול עלול להתברר כעורך דין יקר מאד. במקרה זה, אילו היו נבדקים מסמכי המכירה היטב ע"י שני עורכי הדין שביצעו עסקה זו בטרם עריכתה, הבעיות המשפטיות היו נפתרות קודם לביצוע המכירה, ללא לחצים מיותרים ובהוצאות נמוכות באופן יחסי, וללא החשש לכניסה למערבולת משפטית מיותרת לחלוטין".

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*