חודש אלול בסימן התנדבות

חודש אלול בסימן התנדבות

במקיף א' מנצלים את חודש אלול כדי לחנך את תלמידיהם לערכים של נתינה ועזרה לחברה, תרומה לקהילה ועשיית מעשים טובים. כך, עורכים תלמידי בית הספר, כל שכבת גיל על פי משימותיה, מיזמים ומבצעים שונים שנועדו לשפר את איכות החיים בקהילה ולהאיר את חייהם של התושבים. תלמידי כיתה כיתת מופת (ח' 3) לדוגמא יצאה לפעילות התנדבותית בת יומיים במועדון הקשישים עמיחי. הפעילות התקיימה הן בשפה העברית והן בשפה הרוסית, ותוכנה היה ראש השנה וחגי תשרי.

"ביום הראשון נאספנו לפעילות עבור וותיקי העיר שכללה שירי חג בעברית, מצגת, הכנת ברכות יחד עם חברי המועדון, חלוקת כרטיסי ברכה עם דבש שהכנו עבור הקשישים, חידון טריוויה בנושא החג ועוד" אומרים התלמידים ומציינים את החיבור היפה בינם לחברי המועדון אשר הובילו לצילומים משותפים והחלפת מספרי טלפון למשלוח התמונות, כשברקע ניגנה תלמידת הכיתה שירי חג ביוקולילי – כלי נגינה דמוי גיטרה קטנה.

פעילות דומה התקיימה ביום השני והפעם לוותיקי העיר דוברי רוסית. "אופיו של המועדון הוא של ניצולי השואה והתאמנו את הפעילות עבורם" אומרים התלמידים כשאחת מחברות המועדון בירכה את התלמידים בהתרגשות גדולה לנוכח הפעילות החווייתית וברכה אותם ב"שנה טובה והרבה שמחה ונתינה". גלית, בוגרת בית הספר, הצטרפה לפעילות כשהיא לבושה במדי צה"ל. אשתקד היא התנדבה במקום וכעת הגיעה הישר מהצבא, עם המדים ובהתרגשות גדולה, כדי ליטול חלק בפעילות. "ככה זה בחינוך. פעילות שקושרת את הלב הופכת לדרך חיים" אומרים בבית הספר.

גם תלמידי שכבה ט' נטלו חלק באירועי אלול. הם יצאו לסופרים וסייעו לארגון "לתת" להביא אור ושמחה להרבה משפחות בעיר כדי שגם הן תוכלנה ליהנות סביב שולחן החג ככל בית ישראל. תלמידים נוספים משכבה ח' בחרו לפעול בתוך בית הספר. במחווה יוצאת דופן ומרגשת במיוחד הם בחרו להודות באהבה גדולה לצוות המנקות של בית הספר והעניקו להן מכתב תודה בנימה אישית ודברי מתיקה.

ומה עשו המש"צים, מדריכי השל"ח הצעירים של בית הספר? אלו, בהובלת צוות המורים לשל"ח ומחנכי שכבה ז', הפעילו יום שלם של גיבוש שדאות ואהבה כחלק מתוכניות להתחלה מוצלחת של השנה. הפעילות הייתה מוצלחת ונעימה. בתוך כך, אלמוג רשף – תלמיד שכבה י"ב במקיף א', זכה בהצטיינות על פעילות ארוכת שנים בתנועת הצופים, על גילויי מנהיגות, אחריות ואכפתיות לדור הצעיר. מה שמלמד כי נתינה ודאגה לאחר נעשית גם בין כותלי בית הספר.

במקיף א' גאים בתלמידיהם ושולחים ברכת שנה טובה לכל משפחת המקיף ותושבי העיר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*