"חבילה ים תיכונית – מסע בזמן"

"חבילה ים תיכונית – מסע בזמן"

בשבועיים האחרונים של חודש אוגוסט ייערכו במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד, שלל סדנאות ופעילויות מהנות לכל המשפחה, במהלכן יצאו המשתתפים למסע מופלא בין תקופות בהיסטוריה של מדינות הים התיכון. בין הסדנאות המוצעות: סדנאות תיאטרון, מחול, מוזיקה ויצירה והכל בהשראת תקופות בהיסטוריה: התקופה הפרההיסטורית, הקלאסית, המקראית, ימי הביניים, הגותית, תקופת הרנסנאס ועד העת הדיגיטלית

20/8-30/8  בימים א'-ה' בין השעות 13:00 – 10:00, במוזאון לתרבות הפלישתים ע"ש קורין ממן

בשבועיים האחרונים של חודש אוגוסט, בין התאריכים 20/8-30/8 יתקיימו מגוון פעילויות וסדנאות לכל המשפחה, במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד, בהשראת תקופות בהיסטוריה של מדינות הים התיכון. הסדנאות כוללות סדנאות תיאטרון, מחול, מוזיקה ויצירה, בהשראת תקופות בהיסטוריה:  התקופה הפרההיסטורית, הקלאסית, המקראית, ימי הביניים, הגותית, תקופת הרנסנאס ועד העת הדיגיטלית. בזמן ההפסקות יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכה "חולות הזמן"- תערוכת המחווה ל-60 שנה לאשדוד. בכניסה למוזאון יפרסו מרבדים של משחקי רצפה כגון "ארץ עיר" ו-"ים יבשה" שכולם סובבים את מפת אגן הים התיכון, כשברקע תשמע מוזיקה תואמת לרוח התקופה.

חבילה-2

הפעילויות: "על חמש בובות פלשתים" | מוטי ברכר: סיור מיוחד ושונה לכל המשפחה, בהדרכת ארכיאולוג "קצת אחר". עזרא, בובת הארכיאולוג, יזמין את המשתתפים לצאת לסיור מרתק בו יספר את הסיפור האמיתי של הפלשתים. במהלך ההדרכה יבקרו בובות נוספות מפתיעות. הדרכה מיוחדת עם הבובנאי והאמן מוטי ברכר.

התקופה הפרה היסטוריתסדנת מטבח

הסדנה תחזיר בזמן את המשתתפים לעולם הפרה היסטורי ובמהלכה הם יכנסו למטבח הפרה היסטורי וויתנסו בהכנת עוגיות טעימות ויצירתיות עם הטבעת עקבות רגלי חיות וסימני עלים שונים

התקופה המקראיתסדנה מוזיקלית.

מה ניגנו בתקופת המקרא? ובאילו כלים השתמשו? פעילות בהשראת "כן הנגנים" ממצא ארכיאולוגי מהתערוכה 'עולמם של הפלשתים'. בפעילות ינגנו ילדים בתוף, חליל, כלי הקשה, ומצילתיים. הפעילות בהדרכת המוזיקאי אורי נווה.

פפ

פרסומת

התקופה הקלאסיתאולימפיאדה יוונית

סדנת פעילות ספורטיבית המחזירה את המשתתפים בה לימיה הזוהרים של יוון ולראשית האולימפיאדה: זריקת דיסקוס, הטלת כידון, מרוץ ומשחקי כדור.

תקופת ימי הבינייםפסטיבל מסכות

פעילות יצירתית המחזירה בזמן לפסטיבלי ונציה של ימי הביניים במהלכה יתנסו הילדים בהכנת מסכות ונציאניות מעוטרות וססגוניות

* התקופה הגותיתפעילות יצירתית הכוללת הכנת חלונות ויטראז'

* תקופת הרנסנאסתיאטרון דל ארטה באיטליה: השחקן  תומר הלדשטיין יחשוף בפני המשתתפים בסדנה מה מסתתר מאחורי הדמויות של תיאטרון דל ארטה המפורסם. סדנא משעשעת בהשתתפות הקהל.

* העת העכשוויתהיפ הופ. סדנה כיפית עם מוזיקה ואמן היפ הופ מקצועי.

* העידן הדיגיטאלי: קופצים לעולם העתידני ומכינים רובוט קטן וממונע.

הפרויקט הוא חלק מאירועי "קיץ ישראלי 10" – יוזמתו החברתית של ראש העיר, דר' יחיאל לסרי, לקיום אירועי קיץ בעלויות שוות לכל כיס לתושבי העיר אשדוד.

"חבילה ים תיכוניתמסע בזמן"

20/8-30/8 בין הימים אה, לא כולל שישי ושבת. בין השעות 10:00-13:00

הפעילויות לכל המשפחה.

כרטיס יומי מזכה כניסה ל– 2 פעילויות בעלות סמלית של 10 ליום בלבד לתושבי העיר אשדוד,  30 לתושבי חוץ. הפעילות תתקיים במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן ובמתנ"ס דגולדי הסמוך.

לפרטים נוספים טלפון: 086224799

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16 אשדוד | 08-6224799 |  בפייסבוקהמוזאון לתרבות הפלשתים

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*