השיקולים בעיצוב מטבח מודרני אפור

השיקולים בעיצוב מטבח מודרני אפור

מטבח הוא הלב הפועם של הבית. במטבח מכינים אוכל, ואוכל הוא דבר שמקרב. בני הבית נפגשים במטבח בסוף היום כדי לאכול ארוחת ערב, או נפגשים בספונטניות במטבח כשהולכים לחפש בו משהו לנשנש. לכן, החשיבות שבלהשקיע במטבח ובעיצוב שלו היא גדולה.

כיום, מטבחים מודרניים מאופיינים בקווי עיצוב נקיים וצורות גיאומטריות וישרות. הדגש בעיצוב הוא בעיקר על האסתטיקה ועל התחושה המינימלית, אך גם על יצירת פתרונות אחסון יצירתיים וגדולים. היעילות היא אלמנט מרכזי במטבח מודרני, והיכולת לגשת לכל מכשיר חשמל או כלי באופן פשוט וקל. בנוסף, הצבעים שמאפיינים את המטבח המודרני יהיו בדרך כלל לבן, בג' או אפור על כל גווניו.

מה כדאי לקחת בחשבון כשמעצבים מטבח מודרני?

ישנם כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון, כאשר אתם מעוניינים לעצב או לחדש מטבח מודרני. ראשית, החומרים צריכים להיות עמידים ואיכותיים, בדרך כלל יהיה מדובר בחומרים כמו נירוסטה או בטון. שנית, התכנון של המטבח חייב לקחת בחשבון את האחסון. במטבח המודרני, ישנם חללי אחסון רבים, מה שמשווה למטבח מראה מינימליסטי, נקי ולא עמוס.

כמו כן, התאורה היא אלמנט מרכזי שיש לקחת בחשבון בעת שמעצבים מטבח מודרני. המטבח המודרני מאופיין בתאורה עם קווי עיצוב נקיים וישרים, וגם כאן יש מקום לצורות גיאומטריות שונות. תאורה דקה וצרה תתאים לרוב ותשווה מראה יוקרתי, כמו גם נורות לד קטנות שישובצו במקומות אסטרטגיים, כמו מעל השיש ומשטחי העבודה.

גם הפריסה של המטבח היא עניין שיש לתכנן מראש. איפה נרצה שימוקם המקרר, ואיפה המדיח, ואיפה המגירות השונות, והכיורים. יש בכך אלמנט של טעם אישי ושל נוחות, וחשוב לאפיין אותם מראש ולהחליט כיצד המטבח צריך להיראות. לבסוף, יש לבחור את הגוון המנחה, שייתן את הטון בכל הקשור לצבע בחלל.

מטבח מודרני אפור לדוגמא הוא בחירה עיצובית קלאסית. האפור הוא צבע מרגיע, בניגוד לאדום או צהוב שיכולים להיות צעקניים. הצבע האפור, על כל גווניו, נותן תחושה יוקרתית ואלגנטית למטבח, ומתאים מאוד לעיצוב של מטבחים מודרניים.

למה חשוב לבחור במטבח איכותי?

בחירה במטבח מודרני ואיכותי הינה חשובה ממספר סיבות. ראשית, בחירה באיכות משתלמת לאורך זמן, משום שהעמידות של החומרים השונים מוכיחה את עצמה לאורך שנים. השקעה במוצר שאינו טוב אמנם תעלה פחות כסף, אך הצורך להחליף אותו יעלה בתדירות גבוהה יותר, וכך יוצא שלא חסכנו שום דבר.

שנית, המטבח הוא חלל מאוד פעיל בבית. בניגוד לסלון למשל, שבו רק יושבים – במטבח ישנן פעולות רבות המתבצעות, וחלקן עם כלים שונים, חומרים שונים, בחום גבוה, עם אש, סכינים וכדומה. לכן, החשיבות של מטבח איכותי גדלה לאור סוג השימוש שנעשה בו. לבסוף, בחירה במטבח איכותי ומודרני תעלה באופן ניכר את שווי הנכס, כך שבבוא היום, ההשקעה תהיה משתלמת.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*