"הצוללת הירוקה" הפכה למבצעית…

"הצוללת הירוקה" הפכה למבצעית…

"הצוללת הירוקה" דור  #2הינה חלל פעילות של חקר, הנאה ואמנות, המזמין את המבקרים למסע לגילוי האתגרים העומדים בפני כדור הארץ עקב הצריכה המוגברת, בשילוב פעילות אמנותית ומלווה את המבקרים החל מהאופן בו מגיעות הסחורות עם מכולות מכולות לנמל אשדוד, לאחר מכן צופים סרטון הסברה, נכנסים ל"מעלית" ואז עוברים לחמש תחנות שכולן חוויה העוסקות בתרבות הצריכה: המרה לאנרגיה, הפחתה, הפרדה ועוד כאשר דמויות שהומצאו במיוחד כגון "צולי", דמות מצוירת אינטראקטיבית המכהנת כקצינת המבצעים של הצוללת, מלוות את הילדים לאורך כל הפעילות בשילוב של אמנות וסביבה.

שותפים לפרויקט: עיריית אשדוד – המחלקה לתכנון אסטרטגי, החברה העירונית לתרבות הפנאי- מוזאון אשדוד ,המשרד להגנת הסביבה, חברת אדמה אגן, חברת החשמל, איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה.  הצוללת הירוקה הראשונה הוקמה בשנת 2009 והמחודשת המכונה דור # 2כשמטרת העל שלה היא העמקת המחויבות לסביבה.

בצוללת תוכלו לפגוש תא בקרת מיחזור- אליו מכניסים מוצרים כמו צמיגים, בקבוקים ועיתונים, חדר הפרדת פסולת עם פחים שונים לנייר, אריזות וזכוכית, חידון טריוויה, מעבדת המרה לאנרגיה בה צריך לירות עם קרני גז על מאכלים אורגניים ובעצם מפרקים אותה לחיידקים, יחידת התרעת הטמנה בה מפצלים מתוך בריכה כדורים בצבעים שונים כאשר כל אחד מהן מסמל אשפה מסוג אחר. כשהמשותף לכולם הוא אינטראקטיביות וטכנולוגיות מתקדמות הכוללות אנימציות שנותנות תחושת הנאה ומשחק תוך למידת והטמעת הערכים החשובים.

בהמשך, מופיעות חמש יצירות אמנות שמופיעות וכל אחת מהם מתכתבת עם אחת מהפעילויות האינטראקטיביות הקודמות.  אירוע הפתיחה נפתח בקטע נגינה של תזמורת כלי נשיפה של קונסרבטוריון  'אקדמא' בניצוחו של זוריק אקשטיין ולאחר מכן מהדורת חדשות מפתיעה עם עודד בן עמי ,שסיפר מעל גבי המסך לקהל על הצוללת המיוחדת במינה שהגיעה לאשדוד. בנוסף הוקרן סרטון שמתאר את הלמידה של איכות הסביבה ופעולת המיחזור דרך אמנות.

ys2

באשדוד משתפים ורותמים את הקהילה להטמעת תרבות של שימור, טיפוח ושמירה על סביבה נקייה ובריאה. בנייתה של הצוללת הירוקה הינה המשך טבעי לחזון העירוני וחשיבה הירוקה בעיר אשדוד והפיכתה לחכמה, ירוקה ומקיימת.

כמתבקש לתכנית אמנותית מותאמת ולאחר שהושמעה נעימת השיר 'צוללת צהובה ' של להקת  'החיפושיות' עלה לבמה הילד נדב לוי המוכשר  לשיר ולנגן על הפסנתר את "ילד ירוק" .באירוע נשא דברים  ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי שאמר, "אנחנו מתעדכנים כל העת ואני שמח על פתיחה של הצוללת המחודשת. אנחנו מתחייבים להיות הכי טובים בכל הנוגע לאמנות ושמירה על הסביבה. כשם שהזמן עובר צריך לדעת להתמודד עם החידושים ולפיכך הצוללת מלמדת אותנו, את הילדים ובני הנוער כיצד להתייעל אנרגטית. כשמדברים על הסביבה ועל קיימות מדברים על הדורות הבאים. אני מודה לכל אלו שעוזרים ומשתפים איתנו פעולה עוד מימי הצוללת הראשונה".

אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה קשרי ממשל ותקשורת, חברת החשמל סיפר על המאמצים שעושה חברת החשמל על מנת להפוך לירוקה יותר, למען קהל לקוחותיה ולמען דור העתיד.

בנוסף נכחו באירוע: עו"ד צחי אבו- יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה, דינה בר אולפן -המשנה למנכ"ל עיריית אשדוד, אורן טוּאיל- מנכ"ל החברה העירונית לתרבות אשדוד, נעמי אדר הופמן -המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות אשדוד, עודד לוי- גזבר עיריית אשדוד, גב' אסתי פילוס- מנהלת היחידה לתכנון אסטרטגי בעיריית אשדוד.  בטקס קצר שנערך במבואת הצוללת אורן הלמן ואורן טואיל יחד עם ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, קיבלו מפתח ממפקדת הצוללת, צולי , והקהל התפנה לסייר בין תחנות הפעילות.

'הצוללת הירוקה', דרך ארץ 8,אשדוד. לתיאום ולמידע בדבר כניסת קבוצות ולבודדים : 08-8679720

קרדיט צילום: לימור אדרי

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*