"העיר אשדוד היא הקטר שמוביל את עליית מחירי הדירות בדרום"

"העיר אשדוד היא הקטר שמוביל את עליית מחירי הדירות בדרום"

אשדוד נושאת בדגל ה"מאיץ" לעליית מחיר הדירות בדרום, כך אומר שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים במחוז אשדוד והשפלה.

בעוד שבכל ערי הדרום יש למדינת ישראל קרקעות זמינות לשווק שבעזרתם ניתן לווסט ולמתן את קצב עליית המחירים הרי שבאשדוד אין קרקע לשווק ומחסור זה גורם למשיכת המחירים כלפי מעלה.

שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים במחוז אשדוד והשפלה: "צר לי כל הזוגות הצעירים ילידי אשדוד שנאלצים לרעות בשדות הערים הסמוכות וצר לי יותר שאינני איש בשורות גם לשנת 2016. השינויים הטובים שקיימים באגף ההנדסה ימתנו את קצב עליית המחירים באשדוד אך לא יצליחו למנוע אותם. ברמה הארצית, בשנת 2015 שוב ראינו ושמענו הרבה דיבורים על מחירי הדירות אך בפועל אנו נמצאים עם אותו קצב שווק קרקעות של כ 30,000 יחידות דיור בדומה לשנים 2014 ו- 2013 וכולנו זוכרים מה קרה למחירי הדירות בשנים הקודמות".

דבריו, שיווק הקרקעות בשיטת "מחיר למשתכן" בערים הסמוכות לנו כגון אשקלון, קריית מלאכי, יבנה וקריית גת עשוי לסייע ולו במעט בריסון קצב עליית המחירים. רוכשי הדירות הפוטנציאלים בעיר נוהרים אל מחוץ לעיר בחיפוש אחר דירות זולות יותר.

בן עזרי מוסיף שאחת הדרכים שיסייעו לנו להתמודד עם עליית המחירים של הדירות באשדוד ובערי הדרום, היא להמשיך לקדם ולהשקיע בהתחדשות העיר, במיחזור הקרקע, בהגדלת צפיפות ובנייה לגובה. ללא כל אלה נמצא את עצמנו במצב גרוע בסוף שנת 2016 – עם פחות זוגות צעירים המתגוררים בעיר, יותר עליית מחירים ואוכלוסיה מזדקנת. כל אלה יגרמו לנו להאטה כלכלית בעיר ונסיגה התפתחותית".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*