המרכז להורות משמעותית כאן כדי להקשיב לכם

המרכז להורות משמעותית כאן כדי להקשיב לכם

במרכז להורות משמעותית הפועל תחת הרשות העירונית ״מהות״ מוכנים לכל תרחיש קיצון החל מירי רקטות על אשדוד ועד לתרחישי חירום לא צפויים כמו הקורונה. מערך מדריכי הורים בשפות שונות ובעל ניסיון של שנים מחכה לכם במרחק שיחת טלפון. כל בעיה הקשורה להורות לילדים מכל גיל תזכה למענה.

במרכז להורות משמעותית רכשו ניסיון בכל מצב וישנם מענים למגוון בעיות בהן נתקלים ההורים במצבים בלתי שגרתיים כמו זה שנקלענו אליו.

כטיפ ראשון שחררו במרכז להורות משמעותית רשימת טיפים ראשונית הנותנת מענה ראשוני, במידה וישנה בעיה קונקרטית מוזמנים ההורים להתקשר לאחד ממספרי הטלפון: 08-9576654 או 1700-70-74-75

מצורפים בזאת שבעת הטיפים למצבים בהם שוהה המשפחה תקופה ארוכה, להלן המלצות המרכז להורות:

  1. לעשות דברים ביחד שהות ארוכה בבית עלולה להיות ארוכה ומעיקה, אבל יש כאן הזדמנות של ביחד, זמן איכות אמיתי. עשייה משותפת מאפשרת שיחה ושיתוף הדדי, ולתת מקום ליוזמה ועצמאות. לתת לילד תחושה של מסוגלות ויכולת דרך בקשת עזרה
  2. בבית: לבשל, לאפות לסדר תמונות, מלאכות בית שונות, להרגיע אח קטן ולשחק יחד-לעשות יחד את הדברים שאוהבים נותן הרגשה טובה, משחרר חומרים במוח הנותנים לנו הרגשת אושר עונג ורגיעה.
  3. לדובבחשוב שלילד תהיה הזדמנות לדבר על מה שהוא שומע (בביה"ס/ גן /חדשות לשמוע את הפרשנות שלו.)
  4. להקשיב להקשיב לילדינו הקשבה מלאה. להביט בהם כשהם מדברים, לקלוט מתוך דבריהם איך הם מרגישים. לא לשלול את אשר הוא אומר אם ילד אומר "אני פוחד" לא לשלול ולומר – "אין לך ממה לפחד " אלא לומר "אני שומע/רואה/מרגיש שאתה פוחד".
  5. לשתףלשתף את הילדים במה שאנו חשים, כמובן ע"פ יכולתם ולא להעמיס עליהם.
  6. "גם לי קשה עם המצב" – השיתוף הרגשי מקרב ונותן לילד לגיטימציה לדבר על רגשותיו. לא לטייח או לומר "הכל בסדר" "שום דבר לא קרה".
  7. מגעלשלב הכול עם מגע. לחבק, לנשק, ללטף, לעסות. המגע בגוף מאדם אהוב משחרר אף הוא חומרים מרגיעים ומענגים. מעניק תחושת ביטחון ומפחית לחצים וחרדות.

סימונה מורלי, מנכ״לית מהות:

המרכז להורות משמעותית בניהולה של גילית אבטליון שוקד כל השנה על מענים למגוון מקרים, חלקם מקרים כלליים וחלקם מענים נקודתיים ומקרי חירום כמו ירי קסאמים. לאחרונה התאים המרכז את המענים לתופעת הקורונה שנחתה על העולם בהפתעה ואתם, ההורים מוזמנים ליהנות מכל הידע המצטבר של המרכז כדי להתייעץ,לדבר ולחשוב יחד על המענה המתאים עבורכם. המרכז להורות משמעותית הוא נכס אשדודי ייחודי ואני ממליצה בחום להשתמש בו. הייעוץ כמובן ללא כל עלות. שנדע ימים טוביים, בטוחים ובריאים יותר״.

כדי לדעת ראשון על הכוכבית של אשדוד הקליקו

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*