המאורות הגדולים של אשדוד

המאורות הגדולים של אשדוד

פתיחות והבנת צרכיהם של אנשים עם צרכים מיוחדים הביאו ציבור גדול של מעסיקים מאשדוד להיכלל במאגר הגדול של תושבים המוכנים לעשות למען הזולת, באהבה רבה ובהזדהות מלאה עם אורחות חייהם. בכנס שנערך השבוע שעבר אפשר היה לראות את הביטוי הגבוה של האהבה הזאת.

מרכז "מאור", הפועל במסגרת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד, הינו מרכז טיפול ושיקום למתמודדים עם הפרעות פסיכיאטריות והתמכרויות. מטרות המרכז הן מניעת חזרה לשימוש בסמים/אלכוהול, תוך סיוע ביצירת איזון נפשי ותפקודי של המשתקם, פיתוח ושיפור הרגלי עבודה כשלב משמעותי בתהליך השיקום ושילוב בעבודה בשוק החופשי.

כמחצית מהמתמודדים משולבים במגוון מקומות תעסוקה ברחבי העיר אשדוד. מתמודדים אלו משולבים בהצלחה רבה בשוק החופשי, מראים התמדה במקום העבודה, מפתחים מיומנויות תעסוקה שונות ומצבם הפיזי והנפשי משתפר בהדרגה.

"במהלך השנים האחרונות יצרה יעל, רכזת ההשמה במרכז, מאגר מעסיקים מתחומים שונים, המביעים פתיחות רבה לשילוב אנשים בעלי צרכים מיוחדים, ומעניקים מזמנם מתוך רצון רב לקדמם ולסייע להם בתהליך שיקומם האישי והמקצועי" אומרת גב' סימונה מורלי מנכ"ל הרשות למאבק בהתמכרויות ובאלימות באשדוד.

אחת המעסיקות במסגרת התוכנית, ציינה: "אנחנו מאמינים שבאהבה נברא העולם ובשל כך פותחים אנו את שערנו למתמודדים, נשמח להמשיך ולשתף פעולה"

ואכן, לאהבה יש כח אדיר בתהליכי גישור בין עולמות תוכן שונים ויש ביכולתה להניע אנשים ולסחוף אותם לפעולות שבה האדם עושה למען זולתו. הראיה לכך היא כמובן פעילות המעסיקים במסגרת התוכנית ובשבוע שעבר, כאות הוקרה והערכה לאותם מעסיקים, התקיים במרכז לתחלואה כפולה "מאור" מפגש מיוחד עבור ציבור המעסיקים.

על מנת להודות למעסיקים אשר עושים עבודת קודש, הזמין אותם צוות המרכז למפגש הוקרה והערכה על פועלם. באותה הזדמנות הוענקו להם תעודות ונישאו נאומי שבח של תודה והערכה על פועלם והשתלבותם בתוכניות המרכז. בדברי ברכתה פנתה גב' מורלי, שתחת שירותיה עובד המרכז, למעסיקים: "תודה לכל אחד ואחת מכם על ההזדמנות שאתם פותחים בפני המתמודדים. בזכותכם, ניתנת להם האפשרות לשילוב בעבודה בשוק החופשי, שמקנה להם אפשרות חזרה לחיים נורמטיביים. כן יירבו כמותכם". היא הודתה כמובן גם לצוות המרכז שיזמו את המפגש, למעסיקים ולנציגי משרד הכלכלה שנכחו במקום וראו את כוחה ויופיה של התוכנית.

במפגש נכחו המעסיקים הבאים: "אולם אירועים סהרה", "נגריית אבירם חיון", "שיש שמש", comel מחשבים", "מאפיית דני וגלית", "כ"א תגבור", "כ"א דש דניאל", "רמי לוי".

REDMAIL

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*