הדבר הבא בספורט האשדודי – שחייה

הדבר הבא בספורט האשדודי – שחייה

בית הספר לשחייה בניהולו של ולדימיר סופר הממוקם במתנ״ס 'חרצית' באשדוד מייצר לנו את השם הבא, זה שככל הנראה ייצג את ישראל באולימפיאדה הבאה בענף השחייה.

לולדימיר סופר קבלות מוכחות בתחום השחייה האולימפי,  ורד בורכובסקי יעקב תומרקין גדלו שניהם בעמותת שחייני אשדוד, ועכשיו משחרר סופר את הדבר הבא, דניס לקטוב .

עמותת שחייני אשדוד המסונפת למכבי עירוני אשדוד מרכזת בעיר את כל ענפי המים השונים: שחייה תחרותית, כדור מים ושחייה אמנותית (הפועל אשדוד) ברמת ספורט הישגי בהם לוקחים חלק כ- 250 מתאמנים ומתאמנות ובית ספר לשחייה כספורט עממי בו לוקחים חלק כ- 1,000 ילדים ובני נוער, זאת בשיתוף ותמיכה של רשות הספורט העירונית, עיריית אשדוד והחברה העירונית.

vs1

ולדימיר סופר, פתח בשנת 91' את כל תחום השחייה בעיר אשדוד, בתחילה בקאנטרי, לאחר מכן בבית לברון ומשנת 98' בבריכת ״חרצית״ ובבריכה הלימודית ברובע ב', ומנהל אותו מאז ועד היום ביד רמה.

לפניו, ספורט השחייה לא היה כפי שהוא כיום – לא היו אגודות/ בתי ספר. בשנה האחרונה עזבו את הבריכה הלימודית שמתמקדת בטיפולים והפעילות מתקיימת בבריכת חרצית. סופר היה מאמן הנבחרת האולימפית באולימפיאדות שהתקיימו בסידני ובאתונה ומאז שנת 2004, לאור הגידול של אגודת שחייני אשדוד, בית הספר לשחייה וענפי מים נוספים החליט להתמקד בעיר אשדוד.

מעבר לספורט ההישגי, מעבירים בבריכה פרויקטים ופעילויות שונות לתושבי אשדוד והסביבה – לימוד שחייה, פרחי ספורט (הכי גדולים בישראל! 110 תלמידים בענף השחייה ועוד כ-40 תלמידים בכדור מים) וכן מתקיים פרויקט לגני ילדים – שחייה משותפת של הורים וילדים.

vs3

דניס לקטוב (17) מתאמן מאז היה בן 6 בשחייה. כיום הוא חלק מנבחרת הנוער של ישראל ומתגורר, חי ולמד בווינגייט באקדמיה מאז היה בן 13. ב'חרצית' התחיל ללמוד לשחות בחרצית ועבר הרבה מאמנים עד שעבר לאקדמיה. האקדמיה היא מעטפת עם תכנית מיוחדת שמאפשרת לצעירים להתאמן וללמוד, הוא מתאמן מידי יום (חוץ מיום שבת) – עושה אימון במשך שעתיים במים מידי בוקר ועוד שלושה אימוני כושר ועוד שלושה אימוני ערב בשבוע.

לקטוב אוחז בתואר אלוף ישראל בגיל 16 ו-17, זכה במקום שלישי באליפות אירופה לנוער בשליחים וניכר כי הוא סומן כהבטחה הבאה של העיר אשדוד בענף השחייה. הוא יטוס השנה לאליפות העולם לבוגרים במסגרת שליחים ושם לעצמו יעד על- להגיע לקריטריון ולהתחרות באולימפיאדה שתערך בשנת 2020. יש עוד דברים בדרך כמו אולימפיאדת נוער שתתקיים ב- 2018 בארגנטינה.

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי: ״ענף ספורט המים הוא ספורט שאשדוד חייבת להוביל בו, כעיר הנושקת לים וחזון המצוינות של העיר אשדוד התברכנו בדמותו המובילה ועתירת ההישגים של ולדימיר סופר. אנו סמוכים ובטוחים שאחרי ורד בורוכובסקי ויעקב טומרקין לא אמר ולדימיר סופר את מילתו האחרונה״

משה בוטרשוילי, המשנה לראש העיר יו״ר רשות הספורט: ״אשדוד מובילה ברוב ענפי הספורט וזוכה לייצוג הולם ומכבד גם בענפי המים השונים שפחות שומעים עליהם, ההישגים אליהם מגיעים השחיינים האשדודיים הם חסרי תקדים והרבה בזכות ולדימיר סופר עתיר הניסיון שמוביל את הענף ביד רמה״.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט העירונית: לצד העשייה הרבה והדגש לספורט העממי, אסור לשכוח ולהזניח את ההישגיות והמצוינות שהם חוד החנית של הספורט והיעד המרכזי של רשות הספורט העירונית, אנו שמחים וגאים בהישגיהם של כל ענפי ספורט המים ומכוונים גבוה גם כאן וגם בענפים אחרים״.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*