גם לאשדוד יש "עץ המוצצים"

גם לאשדוד יש "עץ המוצצים"

בפני קהל רב נערך בשבוע החולף, התקיים טקס חנוכת "עץ המוצצים" הראשון של ילדי אשדוד בגןספרא שברובע י"ב. "עץ המוצצים" – כשמו של ספר הילדים המפורסם פרי עטה של הסופרת לי טרכטרמן, הוא דוגמא לפעילות יצירתית של מנהלות הרבעים בתחום הקהילה, המאפשר באופן מעשי לילדים בגיל הרך להיפתר בדרך נעימה מהמוצץ, על ידי תלייתו על העץ יחד עם ילדים בוגרים אחרים ולומר לו שלום.

סביב הדרך לגמילת ילדים מן המוצץ, התפתחו במהלך השנים סיפורים ומיתוסים רבים. במנהלת רבעים י"אי"ב, בחרו בדרך מקורית להפוך את סיפורה של הסופרת טרכטרמן – שהוזמנה לטקס ואף השתתפה בו למציאות בשטח ולהציב את עץ המוצצים הראשון בעיר בחלקו הדרומי של גן "ספרא", הגן המרכזי של רובע י"ב. טרכטרמן גם סיפרה לילדים את סיפור עץ המוצצים, להנאתם של הנוכחים כולם.

בטקס, בהשתתפותם הפעילה של הורים וילדים קטנים וכן נכדים שהגיעו ביום החופשי עם הסבא או הסבתא, נכחו גם ראש מנהל התפעול מר שלמה רוטנברג, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי מר יגאל גמליאל, מנהלת תחום הגיל הרך הגב' טלי דרורי, מנהל מתנ"ס י"א מר עמי סביון ומכובדים נוספים אחרים.

כל ילד שתלה את המוצץ על העץ לאות פרידה, זכה לתעודת בוגר ולסופגנייה מתוקה. מעתה מוזמנים כל ילדי אשדוד להיפרד מן המוצצים שלהם ליד העץ אשר תוחם, גודר ושולט במיוחד לנושא זה.

ראש מנהלת רבעים י"א וי"ב מר שלומי נאון, הפועל בימים אלה לפרסום הנחיות והמלצות על הדרך הנכונה להכין את הילדים בטרם יגיעו לגן לתלות את המוצץ, הודה להורים, לילדים, לפעילים ברובע ולשותפים מהעירייה שנתנו כתף להשקתו של הרעיון. עוד הוא הודה בחום לכותבת סיפור הילדים המפורסם שהואילה לכבד את המשתתפים בנוכחותה.

ראש מינהל התפעול שלמה רוטנברג מסר כי עץ המוצצים הראשון שהוצב בגן ספרא יהווה דוגמה לעצים הנוספים שיוגדרו כעצי מוצצים ברבעים נוספים ברחבי אשדוד.

REDMAIL

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*