במוריה מגדלים את האיינשטיין הבא

במוריה מגדלים את האיינשטיין הבא

אחרי שתלמידי בית החינוך מוריה רשמו לעצמם הישג מרשים במתמטיקה ובית הספר התברג בעשירייה המובילה במדינת ישראל, רבים מביטים אל בית הספר ותוהים האם מוריה הצליחה לפצח את המשוואה המנצחת ולהבטיח הישגים גם בעתיד. בינתיים אל ארון הגביעים של בית הספר נאספו עד כה לא מעט פרסים ובעיקר הרבה מאוד מחמאות והערכה מקצועית. המצוינות חרותה על קירות בית הספר ובכל פעם מציבה אתגרים חדשים לצוות החינוכי והתלמידים.

בשבוע שעבר פירסם משרד החינוך את תוצאות המבחנים השנתיים של תלמידי כיתה ה', שנערכו אשתקד, וביה"ס מוריה אשדוד חגג הישג אדיר. מינהל החינוך בעיריית אשדוד ואנשי הפיקוח במשרד החינוך הביעו הערכה עמוקה לתלמידים ולהנהלת בית החינוך מוריה לנוכח הישגי התלמידים במבחני המתמטיקה והתברגות בית הספר בין עשרת המוסדות המובילים במדינת ישראל. התוצאות המחמיאות מתעצמות עוד יותר לנוכח הירידה העגומה בהישגים של תלמידי כיתות ה' בכל הארץ. "ביה"ס שלנו רשם הישגים מרשימים והפך להיות גאוות העיר והמדינה" אומרים בבית הספר בהנאה גלויה.
בבית הספר מוריה מאמינים כי הישגי התלמידים נובעים מהשינויים המפליגים שעברו על בית הספר בשנים האחרונות ומתוכניות העבודה שבית הספר גיבש בתקופה זו. "המשוואה המנצחת מורכבת מסביבה חינוכית ידידותית ותומכת, תרבות ארגונית השמה דגש על התמקצעות מתמדת של ציבור המורים והאמונה בכל תלמיד ותלמידה היכולים להפיק מעצמם את המיטב" אומרים בבית הספר, הזוכה לשבחים מכל גורמי המקצוע והפיקוח.
ההישג הזה שזכה לתשבחות ממנהל החינוך באשדוד וממשרד החינוך במחוז דרום מצביע על האיכות החינוכית שמתפתחת בשנים האחרונות בבית החינוך מוריה. התלמידים עצמם מעידים כי בית הספר הפך למשפחה חמה ומחבקת שבה לכל ילד וילדה יש מקום ואפשרויות ביטוי.
תוצאות מבחני המתמטיקה לא הפתיעו את בית הספר. "מבחינת הצוות החינוכי של בית הספר, הישג זה כבר היה רשום על קירות בית החינוך, שכן בכל שנה הוא מצרף הישגים ופרסי הוקרה לרשימת ההישגים של בית הספר" אומר מנהל בית הספר מר בילו בן יצחק, ומונה הישגים גם בתחום השפה והערכים תוך שהוא מדגיש כי ההישגים המשמעותיים ביותר הם השינויים המבניים והארגוניים שעוברים על בית הספר והיכולת של הצוות החינוכי וההנהלה להפיק את המקסימום מהמשאבים הקיימים. כך הוא מונה את השינוי בסביבת הלמידה הבית ספרית, את הטיפוח וההתייחסות לכל פרט ופרט, את התרבות הארגונית החדשה המנשבת בין כותלי בית הספר, את החזון והערכים שבית הספר פועל לאורם ואת היכולת לנטוע בכל תלמיד ותלמידה את האמונה בכוחו ובכישרונותיו.

מחנכת הכיתה הגב' סוזי אילוז זוכה להרבה מאוד מחמאות על עבודתה והישגי תלמידיה. לא לחינם היא נבחרה השנה למורת המאה במשרד החינוך. אילוז  טיפחה כיתה שהציבה את ערך המצוינות בראש התורן וכל ילד נושא בגאון את דגל המצוינות והשאיפה להצלחה. "רצינות, התמדה וניצול מיטבי של הלימוד הם הכלים המשמעותיים ביותר להצלחה" מגלה היא את סוד ההצלחה. ואכן, תלמידיה יודעים כי לבד מהחינוך הערכי וההנאה מהלימוד עליהם להשקיע ברצינות ובהתמדה בכל משימה המוטלת עליהם.
מנהל בית הספר מר בן יצחק משבח את מינהל החינוך ואת משרד החינוך אשר מסייעים בכל דרך לבית הספר ובעזרת עבודה יעילה ותפישה מערכתית הם מצליחים להפיק את המכסימום האפשרי מהמשאבים הבית ספריים. "כעת בית החינוך מוריה ממקד את מבטו בפיתוח תוכנית חינוכית ייחודית אשר תצמיח תלמידים בוגרים איכותיים ומשמעותיים לחברה" אומר הוא לסיכום.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*