בכירי עולם החלל הבינלאומי ביקרו באשדוד

בכירי עולם החלל הבינלאומי ביקרו באשדוד

בשבוע שעבר ביקרו באשדוד שתי דמויות משמעותיות שיסייעו בקידום מרכז החלל הבינלאומי שעתיד להיפתח באשדוד, השניים סיירו בעיר, בחנו את הקרע המיועדת למיזם והביעו נכונות לקחת בו חלק פעיל

במסגרת ההכנות להקמת מרכז החלל הבינלאומי, ביקרו באשדוד ביום שישי האחרון שתיים מהדמויות המשמעותיות בעולם בתחום החלל והאסטרונאוטיקה, ד"ר כריסטיאן פישטינגר מנכל ה-IAF (הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה) ומר פרנק דיבלו, נשיא ספייס פלורידה.

השניים הגיעו למלון לאונרדו פלאזה שם קיבלו את פניהם יו"ר מרכז החלל מר יהודה אסבג, מנכ"ל העמותה ד"ר יגאל פת-אל, הגב' אורנה אורשן וחבר המועצה מר יהודה פרנקל, הממונה על החינוך, תעשייה ותעסוקה באשדוד. לאחר כשעתיים של דיונים יצאה הקבוצה לסיור בעיר, שהחל בסקירה של השטח עליו מיועד לקום המרכז. האורחים עלו לתצפית בגבעת יונה, שם קיבלו הסבר על העיר וההיסטוריה שלה, ראו את השטח והבינו את גודל הפוטנציאל שלו ושל אשדוד, כמקום מרכזי הקרוב לכל צירי התנועה המרכזיים של ישראל.

לאחר מכן המשיכה הפמליה בסיור במספר מוקדים בעיר, ולא ויתרו על קבלת השבת המסורתית שמתקיימת מדי שבוע בחוף של אידי. לאחר שנהנו מדג מרוקאי ומוזיקה יוונית חזרו למלון לאונרדו פלאזה, שם המשיכו הדיונים על הירתמותם של השניים להצלחת המיזם ובחינת הדרכים המתאימות לשיתוף פעולה בין הצדדים. סוכם כי השניים ימשיכו לפעול כל אחד בתחומו, יסייעו בגיוס הכספים ויגבירו את מעורבותם בפרויקט ככל שזה יתקדם ויצבור תאוצה.

לסיום הביקור, ישבו כולם לארוחת שבת כהלכתה במסעדת המלון, כשהאורחים זוכים לשמוע קידוש של שבת מפיו של יו"ר המרכז, יהודה אסבג. "זו הייתה חוויה ייחודית ויוצאת דופן", סיכם פרנק דיבלו את הביקור. "ביקרתי בהרבה מאד מקומות ברחבי העולם, אך לתחושת החום, המשפחתיות והכנסת האורחים לה זכיתי באשדוד, אין אח ורע בכל מקום אחר בעולם".

מימין אידי, פת-אל, כריסטיאן ורעייתו, אורנה, פרדק דיבלו בזמן קידוש של שבת

גם על כריסטיאן פישטינגר נותר רושם חיובי ביותר: "היה לנו יום נפלא. כבר מהרגע הראשון בו שמעתי על הפרויקט ידעתי שאני רוצה לקחת חלק ממנו, והיום אני עוד יותר משוכנע שאנחנו הולכים לכיוון הנכון. רציתי לראות את העיר שזכתה באירוח של המיזם החשוב הזה ואני שמח לגלות שאשדוד בהחלט מתאימה וראויה להכיל בתוכה את מרכז החלל הבינלאומי".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*