אריות ולביאות

אריות ולביאות

אם בכל יום ירושלים נישאת על ראשנו ומתעטרת בתואר בירת ישראל הנצחית, הנה לקראת יום ירושלים מתקיימים לא מעט אירועים המנציחים את מעמדה המיוחד ומבליטים את מרכזיותה של העיר בתולדות העם ובמורשת ישראל. עבור מקיף ו', יום זה מזמן להם הזדמנות מצוינת להרחיב את היריעה על תולדות העיר. הם עושים זאת בשורה של אירועים ובראשם חידון ירושלים.

אין הרבה ערים בעולם שיכולות להתפאר בהיסטוריה כה ארוכת שנים ורבת פנים, כמו העיר ירושלים. היסטוריה שתחילתה לפני יותר מ-3,500 שנה, בתקופה המקראית הקדומה ביותר, ובתולדותיה נקשרו אומות ומנהיגים, דתות ומצביאים, אימפריות ומלכים. כולם רשמו פרק אחד בהיסטוריה אך נעלמו מן הזירה ורק ירושלים עומדת לנצח. על מרכזיותה וייחודה של ירושלים, לומדים בבתי הספר באופן קבוע, ולקראת יום ירושלים מתקיימים אירועים ובהם אירועי שיא כדוגמת חידון ירושלים במקיף ו'.

שלושה שבועות עמלו תלמידי שכבה ז' והתכוננו לחידון ירושלים. התלמידים, המכונים "האריות והלביאות", למדו על ההיסטוריה של עיר דוד, על תולדות העיר למראשית ימיה ועד ימינו, על המערכה במלחמת העצמאות, על המצור הקשה, הצעירים שהקריבו את חייהם ב"באב אל וואד" – במאמציהם העילאיים להגיש אספקת מים ומזון לעיר הנצורה, על נפילת הרובע היהודי, על חורבנם של בתי כנסת ברובע היהודי, על תשע עשרה השנים בהן ירושלים הייתה מחולקת, ועל המערכה לשחרור ירושלים, במלחמת ששת הימים.

אבל לא רק. בחידון עצמו הפגינו התלמידים בקיאות באמרות, פתגמים, שמות ירושלים, הריה ושעריה של העיר העתיקה. בהקשר זה, הוקרנה מצגת מעניינת על שערי ירושלים, אשר האירה את עיני קהל הנוכחים והעשירה אותו בידע נוסף על העיר!

גב' שילה כהן, הרכזת החברתית של מקיף ו', מארגנת זו השנה הארבע עשרה את החידון על ירושלים. שילה שוקדת להכין את התלמידים לחידון ולהביאם ברמת מוכנות גבוהה לקראת האתגר התחרותי שהוא מציע להם. היא גם אחראית על הפקת החידון ולמעשה היא האדם העומד אחרי המיזם הגדול להנחלת המורשת והזהות עם ירושלים – בירת ישראל והעם היהודי.

כהן מציינת לשבח את הרמה שהפגינו התלמידים לכל אורך החידון והדגישה כי בעיניה כל המשתתפים נצחו משום שכולם העשירו את הידע שלהם וחוו חוויה מיוחדת הקושרת אותם אל העיר המרתקת הזאת. היא הודתה לסיגל דוד-בוקסדורף – רכזת שכבה ז', על שיתוף הפעולה המדהים, לרונית מויאל – המנהלת המוסיקלית של חבורת הזמר של בית הספר, לאנשי צוות האחזקה – אלי דפס ודורון אדרי ולטכנאי מאיר מסיקה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*