אקורד סיום לשנה מוסיקלית

אקורד סיום לשנה מוסיקלית

יום חמישי. המשכן לאומנויות הבמה. קונצרט סיום של קונסרבטוריון אקדמא. הופעה של כ-300 תלמידים, בכל הגילאים, על הבמה הכי הכי בעיר. שלוש תזמורות כלי נשיפה, שתי תזמורות כלי קשת והרכבים לכלי מתכת, הרכבים ווקאליים והרכבים אינסטרומנטליים. והקהל? הוסיף מחיאות כפיים למוסיקה!

קונצרט הסיום לשנת תשע"ה של קונסרבטוריון אקדמא אשדוד, אשר התקיים במשכן לאמנויות הבמה, היה אקורד הסיום לשנת פעילות אינטנסיבית ועמוסת אירועים. ביום חמישי האחרון התכנסו כ-300 תלמידים לביצוע קונצרט הסיום כאשר הם מבטאים את יכולותיהם במגוון כלים ותחומי מוסיקה שנלמדים באקדמא.

הורים וקהל מוזמנים יכול היה להנות מקונצרט חגיגי במהלכו הופיעו תזמורות שונות והרכבים מגוונים. כך הופיעו שלוש תזמורות כלי נשיפה ושתי תזמורות כלי קשת, הרכבים מגוונים כגון: הרכב כלי מתכת, הרכב קאמרי, הרכב קומבו, הרכב רב תחומי ווקאלי ואינסטרומנטלי והרכב הביג באנד, וכן שתי מקהלות אשר הפעילו את הקהל בשירה. תזמורת הנוער העירונית, ספינת הדגל של אקדמא, בצעה מחרוזת ים תיכונית והקפיצה את הקהל. כן נערכה הופעה משותפת של כל הנגנים והזמרים על במה אחת, בביצוע השיר "אני ישראלי".

עלו ונשאו דברים: יו"ר ההנהלה הציבורית אקדמא – מר דוד בן מנחם, מנהל ההקדש ע"ש אביבה אור שלום ז"ל – פרופ' נינו לוי ונשיא ומייסד מועדון רוטרי – מר בני מימון.

קונסרבטוריון אקדמא הוא המוסד התרבותי הוותיק באשדוד, ואלפי תלמידים עשו בו את צעדיהם הראשונים בלימוד המוסיקה. חלק מהם גם המשיך לעסוק במוסיקה ומשולבים בתזמורות מקצועיות, במעורבות פעילה בענף המוסיקה על כל שלוחותיו ובהוראה מוסיקלית. "אקדמא הוא מוסד חינוכי מוסיקלי בפיקוח משרד החינוך התורם לתלמידיו בפיתוח מיומנויות ושיפור יכולות מוסיקליות" אומרת לנו מנהלת אדקמא גב' יאנינה קודליק ומציינת כי "לאורך שנת הלימודים התקיימו באקדמא מעל 50 קונצרטים כיתתיים ומחלקתיים, ערבי אירוע להרכבים, כנסים, תחרויות ופסטיבלים".

קונסרבטוריון אקדמא מתרחב ומשנה פניו והשנה נפתחו שלושה מסלולים חדשים: המחלקה למוסיקה רב תחומית לבני נוער, המחלקה לגיל הרך – לגילאים הקטנים ביותר מ-2.5 ועד גיל 6 ותיאטרון מוסיקלי – שירה ומשחק כחלק ממחלקת פיתוח קול. לבד מכך, אקדמא מוכר ע"י משרד החינוך כמוסד חינוכי ומנהל מסלול הכנה לבחינות בגרות בהיקף של 5 יחידות.

במסגרת הפרויקט המוסיקלי המיוחד ללימודי נגינה ותזמורות בית-ספריות, ביוזמתו ובתמיכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, אקדמא פעלה השנה ב-24 בתי-ספר יסודיים, ממלכתיים וממלכתיים דתיים, בפרויקט המאפשר לכל ילד הקניית מיומנות נגינה וחשיפה לעולם המוסיקלי. אותם 380 התלמידים הללו חתמו את שנת הלימודים בקונצרט חגיגי שנערך בחודש יוני על במת המשכן. "תלמידים אלה, שכבר "למדו לדבר בצלילים", הופכים לחלק אינטגראלי מתלמידי אקדמא וממשיכים בו את חייהם המוסיקליים". התלמידים שלמדו השנה בפרויקט המוסיקלי יזכו בשכר לימוד מסובסד מטעם עיריית אשדוד בשנה הראשונה, במעבר ללימודים יחידניים באקדמא.

באקדמא מתחילים כבר בהרשמה לשנה"ל תשע"ו, שתיפתח ב-1.9.15, ומזמינים את מי שטרם הספיק להירשם, להגיע לפגישת היכרות . פרטים בטל' 08-8545135/9.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

תגובה אחת

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*