אליפות עולם בסמבו תתקיים… באשדוד!

אליפות עולם בסמבו תתקיים… באשדוד!

שישי-שבת 23-24.10.15  |  בהיכל הספורט, הקריה.

שוב ושוב… הכרה והוקרה לעיר אשדוד שנבחרה לארח את אליפות העולם (לסניורים) בענף הסמבו.

ענף הסמבו לא מוכר דיו בישראל. אך במזרח אירופה ובפרט ברוסיה הוא מוכר היטב, והוא גורף משתתפים ואוהדים רבים מאוד. הסמבו הוא מענפי קרבות המגע-אמוניות הלחימה, בדומה לג'ודו, אך יש בו אלמנטים נוספים ופחות מגבלות.

סמבו – ראשי תיבות של הביטוי (ברוסית) "הגנה ללא נשק" אשר ממחיש יותר מכל, את אופי ומהות ענף זה. ברוסיה ובמדינות נוספות במזרח אירופה, משתמשים בסמבו כחלק מאימוני יחידות צבאיות ומשטרתיות מובחרות.

ולשם המחשה, באליפות העולם האחרונה לבוגרים, השתתפו 80 מדינות מרחבי העולם.

ענף הסמבו עדיין אינו "אולימפי", אך מרתק אליו אלפים רבים של פעילים ומשתתפים. ומטבע הדברים מוכר היטב לעולים הרבים מברה"מ לשעבר, שנקלטו כאן אצלנו באשדוד.

היה זה אך טבעי לראשי רשות הספורט העירונית, להיענות בחיוב להצעתו של פבל מוסין – מ"מ יו"ר איגוד הסמבו בישראל, לארח את האליפות באשדוד.

במהלך סוף השבוע של-23-24 לחודש זה, תתקיים בהיכל הספורט אשר בקריה, אליפות העולם לסניורים בסמבו. סניורים – ספורטאים פעילים מעל גיל 35  ועד גיל 65 +.

עד כה נרשמו קרוב ל-260 ספורטאים מ-24 מדינות ואליהם יצטרפו 34 ספורטאים מקומיים-ישראלים.

התחרות מאורגנת ע"י איגוד הסמבו העולמי, הרשות העירונית לספורט באשדוד ואיגוד הסמבו הישראלי.

חברו לארגון במתן סיוע וחסויות: ארגון הספורט "איילת", מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט, הטוטו, רשת רי-האוס, קייטרינג אורנס-אשדוד .

אורחת הכבוד באליפות תהיה הספורטאים הבכירה אליס שלזינגר, שהייתה פעמיים אלופת העולם ואירופה בענף זה.

מזכ"ל האיגוד שי גייזינגר ופבל מוסין התייחסו לאירוע: "איגוד הסמבו רואה חשיבות רבה בקיום האליפות בישראל ובפאט באשדוד. אנו מאמינים שהאליפות תפתח את הנתיב לקיום אליפויות רבות יוקרתיות למדינה גם בעתיד-דבר שימנף ויקדם את הענף".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*