איש אחזקה תובע כחצי מיליון שקלים מתאגיד יובלים

איש אחזקה תובע כחצי מיליון שקלים מתאגיד יובלים

איש אחזקה במכון הביוב באשדוד תובע כחצי מיליון שקלים מתאגיד יובלים וממעסיקו הישיר.

ט', איש אחזקה במכון הביוב באזור התעשייה הצפוני באשדוד תובע כחצי מיליון ₪ מחברת יובלים, חברת רמ-ק.ר.מ סחר בינלאומי בע"מ וחברת הביטוח קרנית לאחר שנפגע בתאונת דרכים במכון הביוב בעיר.

מכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בקרית גת, באמצעות עו"ד דותן לינדנברג, עולה כי בחודש יוני 2011 בעת שנהג בדרכי עפר ברכב התפעולי של חברת יובלים במסגרת איסוף דגימות מים למעבדה מ-10 מתקנים במכון הביוב,  איבד שליטה על הרכב והתנגש בקיר. כתוצאה מהתאונה  נפל מהרכב התפעולי ופרק את המרפק.

חברת יובלים טענה כי ט', בן 28 ביום התאונה והעובד שישב לידו,  לקחו את הרכב כדי להתפרע. זאת למרות שחברת יובלים לא מילאה דו"ח אירוע ולא זימנה את העובדים ה'סוררים' כביכול לשימוע לפני פיטורין.

כתוצאה מהתאונה ט' פונה לבית חולים ברזילי שם אובחנה פריקת מרפק. ועדה רפואית מטעם מוסד הביטוח לאומי קבעה לו נכות לצמיתות בשיעור של 19%. בעקבות התאונה איש האחזקה  נעדר כ-5 חודשים מהעבודה ועקב נכותו לא חזר לעבוד בעבודה פיזית. ט'  התקשה למצוא עבודה קבועה וכיום מועסק כשומר בקניון.

העובד תובע באמצעות עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף, כ-530 אלף ₪ בגין הפסד השתכרות מיום התאונה ועד גיל 67, עזרת צד ג', הוצאות רפואיות והוצאות נסיעה וכאב וסבל.

חברת הביטוח קרנית- קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים טענה בתחילה  בכתב ההגנה, כי הרכב לא היה מבוטח וכי אין מדובר ברכב מנועי ולכן מדובר בתאונת עבודה.

בהמשך כל הצדדים הסכימו לקבל את טענת התובע  לפיה אכן המדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה ובית המשפט נתן תוקף שיפוטי להסכמה זו. עוד הוסכם כי  קביעת הביטוח הלאומי לגבי שיעור הנכות היא שתכריע גם בהליך השיפוטי.

עדיין נותרה המחלוקת מה יהיה שיעור הפיצוי ומי ישלם אותו לאור טענת תאגיד המים יובלים  כי מי שאחראי לפצות את עובד האחזקה הינו מעסיקו הישיר, חברת רמ-ק.ר.מ סחר בינלאומי בע"מ.

חברת רמ-ק.ר.מ סחר בינלאומי בע"מ טענה בין היתר בכתב ההגנה כי אין בידיה די פרטים לגבי הרכב שהיה מעורב בתאונה.

בית המשפט יצטרך לקבוע בחודשים הקרובים את סכום הפיצוי ומי אחראי לפצות את איש האחזקה של מכון הביוב של אשדוד שנפצע בתאונה במהלך איסוף דגימות מים עבור מעבדת המכון.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*