"אינסרה" פתחה את פסטיבל "עולים על הגל״

"אינסרה" פתחה את פסטיבל "עולים על הגל״

אשדוד, עיר הפסטיבלים. עשרות אירועי תרבות, פסטיבלים ומופעים ברמה לאומית ובינלאומית, מציבים את אשדוד כאחת הערים המרכזיות בארץ בתחום התרבות. בתוך הרשימה הארוכה הזאת, שמור מקום של כבוד לפסטיבל "עולים על הגל" המתקיים זו הפעם ה-11 באשדוד. את הפסטיבל השנה פתחה להקת "אינסרה" עם רפרטואר אמהרי וריקודי מסורת אתיופיים. היה שווה.

"עולים על הגל" – פסטיבל האומנות, התרבות והפולקלור המתקיים זו הפעם ה-11 באשדוד, הפך זה מכבר לאירוע קבוע בלוח האירועים של אשדוד, ומביא לידי ביטוי את רוחה ואופייה של אשדוד כעיר קולטת עלייה, המאפשרת מרחב חיים לכל הקהילות המרכיבים את אוכלוסיית העיר.

השנה, הפסטיבל נפתח באירוע לעולי אתיופיה. במסגרת הפסטיבל, בלובי של תחום נוער וצעירים במרכז קופף, נערכה תערוכה מיוחדת ובה יצירות אומנות במלאכת יד ופריטים אותנטיים מאתיופיה, ועל הבמה התקיים מופע חגיגי בהשתתפות להקת "אינסרה". קהל הצופים ובאי הפסטיבל קיבלו בהתלהבות רבה את חברי הלהקה אשר סחפו את הקהל ברפרטואר שירים בשפה האמהרית ובריקודים מסורתיים מדליקים.

בערב החגיגי נכחו מכובדי הקהילה האתיופית באשדוד ואורחים שוחרי תרבות המבקרים באירועי הפסטיבל ומבקשים להיחשף לתרבויות, לפולקלור ולמסורות אותנטיות כפי שהיו נהוגות בארצות המקור, ומביאות איתן ריחות וטעמים ממחוזות רחוקים.

סגן ראש עיר מר ולדימיר גרשוב, היו"ר ומלווה הפסטיבל מאז היווסדו, ציין בדברי הברכה כי באשדוד מתגוררים כ-12,000 יוצאי אתיופיה, "קהילה הנמנית על אחת הקהילות הגדולות בישראל של יוצאי אתיופיה". גרשוב הדגיש את "החשיבות בקיומם של אירועים תרבותיים אותנטיים מסוג זה, במטרה לשמור על המסורת התרבותית של מדינת המוצא ולהעביר אותה לדור הצעיר". הוא שיבח את הערך הנוסף שהפסטיבל מביא לציבוריות הישראלית, בכך שהוא חושף גם את הישראלים עצמם, בעיקר את הדורות הצעירים, לאותן מסורות ותרבויות יפות.

את הפסטיבל מפיקה המחלקה לעלייה ולקליטה עירונית, בראשות מרינה רוגטניק, על פי מדיניות שקבעה ועדת ההיגוי בראשותו של סגן ראש העיר מר ולדימיר גרשוב.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*