אחינו החרדים… בואו בטוב שלא ייגמר רע.

אחינו החרדים… בואו בטוב שלא ייגמר רע.

חוק הגיוס שהוכרע ע״י כל תשעת השופטים: עוזי פוגלמן – יצחק עמית, נעם סולברג, דפנה ברק-ארז, דוד מינץ, יעל וילנר, עופר גרוסקופף, אלכס שטיין וגילה כנפי-שטייניץ הוכרע, חתמו על נוסח ההחלטה שאותו כתב ממלא מקום נשיא ביהמ"ש העליון השופט עוזי פוגלמן. אז מה עכשיו? מסתבר שצדק יכול להידחות אבל לא להתבטל.  ה-7 באוקטובר טרף יותר מדי קלפים וברגע שהשכול מגיע כמעט לכל משפחה הוא מתחיל לדבר מגרונם.

השופטים הכריעו היום בסוגיה, שמסעירה את המדינה כבר שנים. ההכרעה הגיעה גם בתזמון דחוף – על רקע הצורך של מערכת הביטחון בלוחמים. "בית המשפט העליון קבע כי הקושי שבעמדת הממשלה מתחדד נוכח המלחמה המתמשכת נגד ארגוני טרור ברצועת עזה ובחזית הצפונית, בתקופה של למעלה מ-8 חודשים", נכתב בפסק הדין. "הודגש כי העמדה העדכנית של מערכת הביטחון היא כי קיים צורך קונקרטי ודחוף בכוח אדם נוסף. בית המשפט העליון הבהיר כי בעיצומה של מלחמה קשה, מעמסת אי השוויון בנטל חריפה מתמיד – ומחייבת קידום פתרון בר קיימה לסוגיה זו".

כשלא היה צריך (כשחשבנו שלא צריך) וזה היה רק עניין של כסף, תקציבים או אמונה דברים יכלו לעבור, להחליק, להתמתן ולהידחות, היום זה כבר לא ככה. יש חיילים שנמצאים במדים מאז ה-7 באוקטובר ולא מצליחים לצאת מהלופ של המדים מאז השבת השחורה אי שם לפני 262 ימים.

היום שכבר מבינים שאוטוטו הצפון על הפרק והעתיד ידרוש רמת ביטחון אחרת לגמרי מבחינת סדרי כח של חיילים גם המתונים ביותר מתחילים להבין ששעון החול אזל מזמן.

 

צילום ארכיון

 

״אם יכריחו אותנו ללכת לצבא, נסע לחו"ל הם צריכים להבין את זה, כל החילונים האלה שלא מבינים את זה"

מי שעדיין לא מפנימים וחושב שיש בכוחם לשנות סדרי עולם הם דווקא הרבנים שבאמירותיהם מתסיסים ומלבים את הקושי לגשר, ״אם יכריחו אותנו ללכת לצבא, נסע לחו"ל הם צריכים להבין את זה, כל החילונים האלה שלא מבינים את זה", אמר בנו של עובדיה יוסף בשיעור השבועי שהוא מעביר בכל מוצאי שבת, הגדיל לעשות שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש"פסיקת בג"ץ מובילה בהכרח לשתי מדינות" . האמירות הללו מתסיסות את שני הציבורים, החרדי והחילוני וכל אחד מתבצר בעמדתו ואף מקשיח אותה.

תכניות כמו פיצול המדינה לישראל ויהודה כבר רוקמות עור וגידים עם תכניות מעשיות ומפות מפורטות, זה כבר לא שיגעון של קיצונים הזויים, זה ממש קורה ויש שהיו חותמים על זה מחר בבוקר ומממשים הלכה למעשה.

 

צילום ארכיון

 

אז חיכינו להכרעת בג״ץ שהנה הגיעה, מה יקרה איתה זה מאוד מעניין, הכנסת יצטרכו להכין חוק חלופי עד לתום מושב הקיץ. ברור לגמרי מסע הלחצים שיופעל על הקואליציה הכל כך צרה ושבירה מה גם שבתוך הליכוד נשמעים כבר קולות של עד כאן!

זוהי שעתו הגדולה של המגזר החרדי. אחרי כל כך הרבה שנים של סירוב הגיעה השעה לפתוח את העיניים ואת הלב ולהבין מה קורה כאן. הסיפור של התפילות איבד מן האמינות ומאבד כל יום מחדש על רקע השמות שמותרים לפרסום מידי יום ביומו. הגיע הזמן לחלוק בנטל ולתת כתף, הפחד מההפגנות של עשרות אלפים כבר מאחורינו ואנו מתמודדים עם כמה כאלה בחודש על בסיס שוטף. בואו בטוב, באהבה, יש עשרות איזכורים וגרסאות ל״אהבת לרעך כמוך״ בתורה וניתן להישען על כל אחד מהם כדי לכתוב פסק הלכה אחד שיעודד הזדהות ושיוויון בנטל הכל כך גדול הזה.

צריך רק לרצות ולבוא בטוב, לא תהיה ממש ברירה, המגזר החרדי משך ומשך את החבל וכמו כמו חבל שנמתח, סופו להקרע.

זה הזמן, זו השעה, הגיע הזמן להקשב!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*