אזרחות למופת

אזרחות למופת

מאירלי אוחיון, מפקח בשיטור העירוני, גילה השבוע אזרחות למופת כאשר נחלץ לעזרתה של נכה והובילה אחר כבוד אל רכבה שחנה בשטח החניה הסמוך לחוף מי-עמי. האירוע, עליו זכה למכתב תודה והערכה מהאישה, מלמד על מחויבותו המלאה לתפקידו הציבורי ולערכיו האזרחיים. גם אנחנו מצטרפים לברכות ומשבחים אותו בכל פה.

יום שישי היה יום חם במיוחד. בחוף מי עמי השעה היתה כבר אחרי חמש ואישה נכה, יחד עם שתי חברותיה, התכוננו להתקפל ולשוב לביתן. אלא שאז נקלעה האישה לבעיה. המתקן שמסייע לה בהליכה התקלקל והיא לא יכלה לנוע חזרה לרכבה. היה צורך לשאת אותה על כפיים ואת זה חברותיה לא היו מסוגלות לעשות. אחת החברות זיהתה מרחוק את רכב השיטור העירוני שהיה בסיור חוף שגרתי ובו המפקח מאירלי אוחיון והשוטר טדלה גאשו.

"פנתה אלי אישה וביקשה את עזרתי" מסביר מאירלי את מעשיו ומציין כי הוא הצטרף מיד לחברה ונע עם רכב השיטור לעבר האישה הנכה. "הבנתי שמתקן ההליכה שלה התקלקל ולפיכך היא לא יכלה לזוז" אמר ומיד נשא אותה על ידיו עד לרכב שחנה בחניית החוף.

חופי אשדוד כידוע מונגשים לנכים ואין בעיה להגיע עד קו המים, אלא שבמקרה הנדון לא היה מדובר בהנגשה אלא במתקן ההליכה שמנע מהנכה להתנהל. "עשיתי מה שכל מפקח בשיטור העירוני היה עושה" מצטנע מאירלי ומציין כי בסך הכל מדובר בפעולה פשוטה שנוגעת לכל אדם ובכל מקום.

השיטור העירוני מקיים שגרת סיורים קבועה לאורך רצועת החוף, כמו גם באזורים אחרים בעיר, על מנת לשמור על המרחב החופי ועל הסדר הציבורי. בתוך כך, הסיור נתקל לא אחת באירועים לא שגרתיים שבהם נדרשת התערבות וסיוע. המקרה הנוכחי הוא דוגמא לכך אלא שזה קרה במשמרת של מאירלי והוא שמח כמובן להושיט יד.

האישה אשר התרגשה מהמחווה היוצאת דופן, מיהרה לשגר למר דוד בן שטרית, מנהל השיטור העירוני, מכתב תודה והערכה (מצ"ב) בו היא כותבת: "ברצוני להביע את תודתי והערכתי ולציין לשבח את העובד מאירלי אוחיון על עזרתו האדיבה, מסירותו והיענותו המידית… לא יכולתי להגיע לרכבי בחניית הנכים ומאירלי פשוט הגיע אלי, נשא אותי על ידיו עד לרכב שלי".  לסיכום, היא כותבת: "אשריכם שזכיתם בעובד שכזה"!

בן שטרית שיבח את מאירלי על תגובתו האנושית והחמימה וציין כי מדובר בעובד מסור העושה עבודה נהדרת, ברצינות וברגישות רבה. הוא הודה כמובן גם לאישה אשר מיהרה להודות ולהביע הוקרה על הסיוע. "מחמם את הלב לראות את העובדים שלנו פועלים בדרך מקצועית תוך גילוי אזרחות מופתית אך מחמם יותר לראות שהתושבים יודעים לפרגן ולהודות".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

תגובה אחת

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*