אוניברסיטת MIT במקיף ג'

אוניברסיטת MIT במקיף ג'

כ-70 תלמידי החטיבה העליונה במקיף ג', שמחו לפגוש את טיפאני, סטודנטית מתנדבת מאוניברסיטת MIT היוקרתית (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, ארצות הברית) ולהנות מסדנאות עבודה בנושא מנהל עסקים וכלכלה. היה זה במסגרת תוכנית משותפת עם אוניברסיטת MIT, החושפת את התלמידים לעולם היזמות, כלכלה והסטארט-אפ. מצוינות – ערך קבוע בבית הספר.

אוניברסיטת MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס), הנמצאת בקיימבריג' ארה"ב, נחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות בעולם. לא פלא ש-81 מבוגריה זכו בפרס נובל והמונים מבוגריה רושמים הישגים בכת תחומי החיים בעולם. בין בוגריה הישראלים נמנים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ לשעבר פרופ' משה ארנס והשר עוזי לנדאו. MIT הנחשב למוסד הטוב ביותר בתחום הוראת המקצועות הטכנולוגיים ובהכשרת עובדי היי-טק, מקיימת פרויקטים חובקי עולם המפגישים את תלמידיה עם תלמידי בתי ספר ברחבי העולם.

השבוע נחשפו תלמידי מקיף ג' באשדוד לעולם היזמות, הכלכלה והסטארט-אפ, כאשר סטודנטית חיננית מאוניברסיטת MIT, העונה לשם טיפאני, העבירה לתלמידי י'-י"א סדנאות בנושא מינהל עסקים וכלכלה. מקיף ג' אשר חרט על דגלו מצויינות והישגיות, ביקש ממרכז כיוונים ומהרכזת האקדמית של בית הספר לבחון שיתוף פעולה עם MIT, ולשלב סטודנטית שבעזרתה יוכלו התלמידים לקבל הכנה בסיסית לעולם היזמות, הכלכלה והסטרט-אפ.

היוזמה נענתה בחיוב וטיפאני, סטודנטית מתנדבת, הגיעה לאשדוד למפגשי הנחיה עם תלמידי בית הספר. 70 התלמידים מהחטיבה העליונה של בית הספר חולקו לקבוצות ונהנו ממפגשים מרתקים עם המנחה-סטודנטית. "במסגרת הקבוצות, רוכשים התלמידים ידע חשוב, מנהלים דיונים בשפה האנגלית, מגבשים תפיסות ועמדות ובסופו של דבר מציגים תוצרים שישקפו את עבודתם במרוצת החודש" אומרים בבית הספר ומציינים כי "לתלמידים ישנה חופש בחירה ויכולים הם ללמוד לפי התחומים המעניינים אותם, כשהלמידה היא  למידה רב גילאית המתאימה ששכבות י'-י"א בחטיבה העליונה".

התלמידים עצמם גילו עניין רב במפגשי הסדנא והביעו את הנאתם מהפרויקט. הנאה גדולה נרשמה גם אצל הסטודנטית המתנדבת, אשר נחשפת בפעם הראשונה לתלמידים ישראלים, והביעה התרשמות רבה מתלמידיה המוכשרים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*