אומרים לא לאלימות!

אומרים לא לאלימות!

המאבק באלימות ושיעורי החינוך המוקדשים לכך, מכוונים להטמעה של ערכי הסובלנות וקבלת השונה, היכולת להכיל כל דעה ועמדה וליישב חיכוכים או התנגשויות באמצעות דיאלוג והידברות. במקיף ו' מקדישים לזה תשומת לב מיוחדת, במסגרת החינוך הערכי המסמל את הדרך החינוכית של בית הספר.

מקוריות, חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות הם מושגים הנהירים לכל מורה ומחנך. הכל יודעים כי אלו מהווים כלי ראשון במעלה בהגברת העניין וביכולת לעורר סקרנות בפני התלמידים. במקיף ו' ערכו שבוע מיוחד עבור שכבת כיתות ט', שעסק בנושא האלימות והמאבק למיגורו, ובשיאו הפגישו את התלמידים עם גב' גליה רוט אלמנתו של דרק רוט – נהג המונית שנרצח ע"י שני נערים, בפרשה שהסעירה את המדינה באותה העת.

שיעורי החינוך בשבוע המאבק נגד אלימות, התמקדו בתכנים ערכיים המעודדים צמיחה רגשית ופיתוח רגשות של אמפתיה וחמלה כלפי האחר. במהלך השבוע, נכנסו חיילי נח"ל, מפרק המשימה הלאומית, ויצקו תכנים ערכיים נוספים לשכבה ט', בניהולה של אתי טייב.

גולת הכותרת של השבוע האינטנסיבי היה המפגש המרגש עם אלמנת נהג המונית דרק רוטז"ל, אשר הוזמנה ע"י הרכזת החברתית שילה כהן, וזאת-לאחר הצפייה בסרט באאז, המתאר כיצד שני נערים "בני טובים", המתעללים ביצורים חלשים מהם ורוצחים, בלא להניד עפעף, את נהג המונית שהסיע אותם בתום לב.

בתום הצפייה בסרט, בהפקתו של דב קרן, סיפרה אלמנתו של נהג המונית, כיצד שני הנערים נטולי כל שמץ רגשי חמלה, גדעו את פתיל חייו של איש משפחה, שעבד קשה על מנת לפרנס בכבוד את משפחתו. גברת רוט תיארה כיצד רגשי הנקם הציפו את בנה הבכור, וכיצד, בסופו של דבר, החליטו ילדיה להתמקד בהגשמת יעדיהם בחיים ולזנוח את דרכי הנקם.

המפגש המרגש כל כך נגע ללב התלמידים, עד שבתום המפגש ניגשו רבים מהם ללחוץ את ידיה של גילה רוט, והביעו בפניה את צערם על אובדנו של בעלה ואב ילדיה, בידי שני נערים אכזריים, אשר מעולם לא הביעו חרטה בפני האלמנה ובני משפחתה, ואף שבו לפשוע בכל חופשה לה זכו מהכלא.

שבוע האלימות הינו אחד מהשיאים בחינוך הערכי המוקדש למיגור תופעת האלימות ואשר התחדדה לאחרונה עם התגרה האלימה והמכוערת שפרצה במשחק כדורגל מתוקשר, בשעה שאוהד פרץ למגרש וביקש לפגוע בשחקן.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*