Méditerranée אשדוד – הושקה תכנית הפסטיבל

Méditerranée אשדוד – הושקה תכנית הפסטיבל

הפסטיבל הבינלאומי מדיטרנה 2016 נבחר על ידי ראש העיר אשדוד, דר יחיאל לסרי לפתוח את חגיגות ה-60 לעיר אשדוד.

למעלה מ-350 אמנים, מוסיקאים, אנשי קולנוע ושפים מובילים ייקחו חלק השנה בפסטיבל החוגג ארבע שנים להיווסדו.

לכבוד חגיגות ה-60 לעיר יתקיים הפסטיבל השנה במשך שמונה ימים, בין ה 2-9 ביוני ויתפרס על תשעה מתחמי הופעות ואירועים:

אמפי אשדוד, המשכן לאמנויות הבמה, בית יד לבנים, מועדון קפהתיאטרון וכיכר העיר, מוזיאון אשדוד לאמנות, אודיטוריום מונארט, כיכר העירייה ובאולמות הקולנוע בקניון סימול.

כל אורחיו של הפסטיבל הם ממדינות הים התיכון וההפקות המוצגות בו הן הפקות מקור ייחודיות ומסקרנות המשלבות אמנים ישראלים מובילים בתחומם עם אמנים והרכבים בינלאומיים ויוצרים פסיפס מוסיקלי מרתק ומרגש.

משתתפים:

זמר הפלמנקו הספרדי מיגל פובדה, הזמרת הספרדייה לוז קאסל, הזמרת הטורקייה הנודעת איינור, הזמרת הפורטוגלית לורה, זמר הטנור היווני מריו פרנגוליס במופע ראשון בישראל מארח את דניאלה לוגסי והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור– הפקה מיוחדת לפסטיבל, אהוד בנאי עם ג'ורג' סמעאן, סאלם דרוויש וגיל סמטנה,התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד עם ריימונד אבקסיס במופע חגיגי, טריפונס בחגיגה יוונית ישראלית, האנסמבל היהודי/מוסלמי/נוצרי "דיואן סאז", ההרכב הישראלי "הלובים", אנסמבל "מכילתא" במופע מוסיקה פרסית קדומה וההרכב הישראלי "יאמאס" במופע חגיגה יוונית, זמרת הפלמנקו הישראלית- בינלאומית יעל הורוביץ.

אירוע פתיחה חגיגי:

"רומנטיקה אהובתי", מופע מחווה לפסטיבל סאן רמו 

בהשתתפות כוכבי התקופה מאיטליה: בובי סולו, נאדה, גלג'וולה צ'ינקווטי ובהשתתפות: יואב יצחק, מיקי גבריאלוב, פבלו רוזנברג

ורותי נבון בליווי תזמורת סימפונית אשדוד.

לצד המוסיקה יעסוק הפסטיבל גם בעולמות הקולנוע, הקולינריה והאמנות של מדינות אגן הים התיכון.

ארבעה עשר סרטי קולנוע עלילתיים ודוקומנטריים מובילים יוקרנו במסגרת הפסטיבל וילוו באירועים חגיגיים ובמפגשים עם יוצרים מהארץ ומחו"ל (סמוך למתחם הפסטיבל).

החגיגה הקולנועית תיפתח בהקרנת הסרט המרוקאי "רוק בקסבה", סרטו העלילתי האחרון של השחקן הנודע עומר שריף. לאחר הסרט יתקיים מופע חגיגי של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד עם הזמרת ריימונד אבקסיס.

ברחבה שבין המתחמים: מתחם קולינרי עשיר בניהולו של השף המוערך אידי ישראלוביץ' הנותן במה לקולינריה הים תיכונית של אשדוד ומארח חמש מסעדות שף מהמובילות בעיר, עם מנת הדגל של כל אחת מהן.

לצד המסעדות ייהנו המבקרים משוק ססגוני ובו דוכני אווירה וקונספט,

בר משקאות אותנטי, מתחם יווני מרענן, פינות יצירה לילדים, יריד ספרים ועוד.

בלב המתחם הקולינרי תפעל בימת ה- OPEN STAGE של הפסטיבל עם מופעים פתוחים לציבור הרחב אשר יהפכו את המתחם כולו להפנינג מוסיקאלי צעיר וצבעוני.

בימת ה- OPEN STAGE תארח הרכבים המהווים היום את הלב הפועם של סצנת המוסיקה הישראלית, חלקם רגע לפני הפריצה הגדולה וחלקם כבר סוחפים אחריהם קהל רב.

בנוסף, יתקיימו בלב המתחם הקולינרי שתי הקרנות סרטים הפתוחות לקהל הרחב.

מוזיאון אשדוד לאמנות יפתח במסגרת הפסטיבל את התערוכה "בִּמקוֹם מקוֹם", תערוכה שלישית בסדרת תערוכות המוצגות במוזיאון במסגרת פסטיבל מדיטרנה ומבקשות לבחון את פניה של הזהות המקומית בהקשר העכשווי וביחס לאופייה הייחודי של העיר אשדוד.

התערוכה עוסקת בהיבטים שונים של נדודים והגירה – התקה, זרות, עקירה ופליטות – בהקשר ההיסטורי המקומי ובהקשר הגלובלי העכשווי.

אוצרים: יובל ביטון ורוני כהן-בנימיני.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי:

"פסטיבל מדיטרנה 2016, המתקיים באשדוד זו השנה הרביעית, הוא חגיגה בינלאומית של צלילים וקולות, סרטים וטעמים של מדינות הים – התיכון. מופעי הפסטיבל השנה פותחים את חגיגות ה- 60 לעיר אשדוד, אשר תופסת בכבוד את מעמדה כעיר מובילת תרבות.

אני מאחל לכם הנאה מרובה מחוויה תרבותית מיוחדת, הכוללת גם השנה סרטי קולנוע, מופעי אמנים מספרד, יוון, איטליה, מלטה, צרפת וטורקיה. טברנות, תערוכות, חגיגת טעמים וקולינריה ים תיכונית. שילוב ים תיכוני מענג שרקחנו להנאתכם."

מנכ"ל הפסטיבל, מוטי מלכא:

"האדרנלין זורם בגוף וההתרגשות גדולה בפתחו של פסטיבל מדיטרנה אשדוד 2016. הצלחות הפסטיבלים הקודמים מחייבים את מטה הפסטיבל לספק עוד פסטיבל מצוין, ואז ראש העיר אשדוד ד”ר יחיאל לסרי מודיע שאירועי 60 שנה לעירנו אשדוד יפתחו בפסטיבל מדיטרנה.

עכשיו גם הדופק מאיץ פעמיו. נפגשנו, התלבטנו, התייעצנו, התווכחנו ו…החלטנו! הנה התוצאה לפניכם: הפסטיבל הכפיל את ימי פעילותו מארבע לשמונה ימים! יריד האוכל והמופעים בכיכר גדל ל-4 ימים, הקרנות החוץ של הקולנוע בכיכר תהיה יומיים, וסרטי הקולנוע גדלו ל-14. סה”כ מספר המופעים והאירועים בפסטיבל גדל מ-28 ל-45, 350 אמנים יופיעו בפסטיבל, מתוכם רבים מגיעים ממדינות הים התיכון. כמו בפסטיבלים הקודמים, כל המופעים עם טובי האמנים, בהפקות מקור ובכורה לפסטיבל וחלקם גם לראשונה בישראל.

לתמיכה הנדיבה של עיריית אשדוד הצטרף השנה משרד התרבות והספורט ולסיוע מיוחד לקמפיין – שיווק בחו”ל, נתקבלה תמיכה ממשרד החוץ וממשרד התיירות לעידוד חבילות תיור לישראל ולפסטיבל.

פסטיבל מדיטרנה אשדוד, עושה צעדיו בביטחה להיותו הפסטיבל של המדינה.

תבואו, יהיה כייף"!

המנהל האמנותי, דודו ז'רז'בסקי:

" פסטיבל מדיטרנה הבינלאומי הרביעי בפתח, לאחר מסע מרתק של 3 שנים עם רשימה מכובדת של אמנים, יוצרים, בימאים אנחנו מגיעים לפתחו של הפסטיבל  השנה, רביעי במספר

ערב הפתיחה יעמוד בסימן מחווה לפסטיבל סן רמו מאיטליה, כוכבי שנות ה – 60, 70, בובי סולו, נאדה, וגיקאולה צ'יקוונטי יגיעו במיוחד לערב המרגש הצפוי לנו, לצד אמנים ישראלים עם התזמורת הסימפונית אשדוד תחת ניהולו המוסיקאלי של גיא מזיג.

כמו בשלושת הפסטיבלים הקודמים, ובמיוחד בימים אלה, חשוב לנו מאד לארח בפסטיבל אמנים שטרם ביקרו או הופיעו בישראל, ולשמחתי יגיעו השנה לפסטיבל זמר הפלמנקו הספרדי מיגל פובידה, זמר הטנור היווני מאריו פרנגוליס והיישר מפס קול סרטיו של הבמאי  אלמדובר הזמרת הספרדיה הנפלאה לוז קאסאל.

השנה מצדיע הפסטיבל לתקופת הזוהר של המוזיקה המזרחית, בערב מחווה ל"מוסיקת הקסטות". ערב חגיגי בהפקת מקור של הפסטיבל בו יקחו חלק מיטב הזמרים הבולטים של התקופה – חיים משה, ישי לוי, זהבה בן, דקלון, ניסים סרוסי, אלי לוזון ולירון עמרם.

עושר מוסיקאלי לצד סרטים של במאים ויוצרים ממדינות אגן הים התיכון , תערוכה ייחודית לכבוד הפסטיבל העוסקת בנושא נדודים והגירה כמצב קיומי בהקשרי זהות מקומיים/היסטוריים/עכשוויים.

יריד טעמים צבעוני ומהביל ריחות בקריית הפסטיבל, הקרנת סרטים על מסך ענק וכמובן כמו בכל שנה בימת מופעים פתוחה לקהל המציגה לצד מופעי הפסטיבל הרכבים מוסיקאליים, המובילים היום את היצירה החדשה והעכשווית

נתראה במדיטרנה".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*