90 אלף ₪ פיצוי לקטין שנפצע ממתקן למחזור בקבוקים

90 אלף ₪ פיצוי לקטין שנפצע ממתקן למחזור בקבוקים

ילד בן 4 שנפגע ממתקן למחזור בקבוקים באשדוד יקבל פיצוי של כ-90 אלף ₪ בעקבות תביעה שהגישו הוריו נגד העירייה ונגד א.ל.ה- תאגיד מחזור ואיסוף מיכלי משקה.

מכתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד אורן אמסלם לבית משפט השלום בתל אביב, עולה כי בחודש אוקטובר 2010 כשהילד ניגש למתקן לאיסוף בקבוקים שהוצב סמוך לגן באזור מגוריו, אצבע ידו נתפסה בחלק המפריד בין עלי הכותרת של עיטור דמוי פרח לבין המתקן, וכתוצאה מכך נקטע כסנטימטר מאחת מאצבעותיו.

עו"ד אמסלם טען, כי העירייה וחברת א.ל.ה הציבו את המתקן באזור שאינו מתאים עקב קרבתו לגן וכי העיטורים דמויי פרח הינם חדים והוספו משיקולי אסתטיקה בגובה נמוך המתאים לגובהם של ילדים קטנים חרף הסיכון הבטיחותי וללא שלט אזהרה.

ביום התאונה, הילד הובהל באמבולנס לבית החולים שם נעשה ניסיון שלא צלח, לחבר את החלק הקטוע למקומו ומומחה רפואי שבדק את הילד קבע לו נכות בשיעור של 5% לצמיתות.

עו"ד אורן אמסלם ביקש בכתב התביעה לפצות את הוריו בגין אובדן השתכרות עקב הטיפול בילד במהלך תקופת ההחלמה וכן לפצותם בגין הוצאות רפואיות, כאב וסבל ועוד.

oren amsalem

עיריית אשדוד טענה בכתב ההגנה, כי מי שאחראי לתאונה ככל שקרתה, היא  חברת א.ל.ה וכי להוריו ישנה רשלנות בלעדית ו/או רשלנות תורמת משמעותית מאחר ולא השגיחו עליו ולא דאגו לשלומו ולבטיחותו.

חברת א.ל.ה טענה בין היתר בכתב ההגנה, כי התאונה קרתה עקב רשלנותו הבלעדית של הקטין ולחילופין של הוריו. שתי הנתבעות ביקשו לדחות את התביעה על הסף ולחייב את ההורים בשכר טרחתם ואף הגישו הודעת צד שלישי כנגד ההורים.

בהתאם להמלצת בית המשפט לפשרה, הצדדים הגיעו בימים אלה להסדר לפיו, חברת א.ל.ה תשלם לילד פיצוי בסך 81,000 ₪, ואילו העירייה תשלם פיצוי בסך 9,000 ₪. השופט חיימוביץ מבית משפט השלום בת"א נתן תוקף של פסק דין להסדר הפשרה.

צילום: אילוסטרציה.

 

bansummer

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*