80 סוורים חדשים ייקלטו בנמל אשדוד

80 סוורים חדשים ייקלטו בנמל אשדוד

נמל אשדוד מתכנן לקלוט 80 סוורים חדשים עד למחצית שנת 2018; קליטת העובדים החדשים תתבצע מתוך המכרז שפרסם הנמל השנה שהיה מיועד לאוכלוסיות ייעודיות המורכבות מנשים, בני העדה האתיופית ובני המגזר הערבי; קליטת העובדים חיונית לשיפור והרחבת השירות ללקוחות, הפחתת יוקר המחיה וההיערכות לתחרות

חברת נמל אשדוד מודיעה הבוקר כי היא מתכוונת לבצע את המהלך לקליטתם המיידית של 32 סוורים חדשים מתוך קבוצה של 80 המיועדים להיקלט עד מחצית שנת 2018, לסקטור התפעול. העובדים החדשים, יהיו מקרב  אוכלוסיות ייעודיות: נשים, בני העדה האתיופית, ובני מיעוטים ובהם דרוזים, מוסלמים, וצ'רקסים.

הנהלת הנמל קובעת כי קליטת העובדים החדשים חיונית לשיפור, העמקה והרחבת השירות ללקוחות. בנוסף, קליטת הסוורים החדשים תקצר את זמן המתנת האוניות והעבודה עליהן ברציף, דבר שיפחית עבור היצואן והיבואן הישראלי את העלויות ויוביל להורדת יוקר המחייה במשק הישראלי והגדלת כמות המטענים העוברת ברציפי נמל אשדוד.

קליטת העובדים החדשים הינו מהלך שיחזק את חברת נמל אשדוד ויסייע לה בהיערכות לקראת עידן התחרות בנמלי הים. מהלך זה ימשיך לבסס את הפעילות העסקית של הנמל ואיתנותו הפיננסית דבר שהינו חשוב ביותר להבטחת ביטחון תעסוקתי אמיתי לעובדי החברה.

הנהלת חברת נמל אשדוד מכבדת את מערך יחסי העבודה, הסכמי העבודה החתומים ואת זכות ההתאגדות של העובדים. למרות זאת, הרצון להכריז  על סכסוך עבודה בנמל אשדוד הינו מופרך ומשולל כל יסוד. לא יעלה על הדעת כי נציגי עובדים בגיבוי ההסתדרות מוחים על קליטת כוח אדם חדש לחברה ומנסים לחבל ביצירת מקורות תעסוקה ופרנסה חדשים בדרום הארץ.

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל ציין כי ״מדובר בסיטואציה הזויה לאור העובדה שרק ביום ראשון השבוע הושבת נמל אשדוד כמו רוב המשק, בגלל פיטורים נרחבים של עובדים שמתבצעים בתקופה האחרונה בישראל, ובדרום הארץ ובפרט בעיר אשדוד עצמה. קליטת עובדים בחברת נמל אשדוד הנה באחריות מלאה של הנהלת החברה ובסמכותה הבלעדית. אנו נמשיך בהליך קליטת העובדים החדשים כמתוכנן ולא נסבול הפרעות בנושא. אם תממש ההסתדרות את איומה לא נהסס לפנות לבית הדין לעבודה ולנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח את המשך השירות ללקוחות והפעילות הנמלית החשובה כל כך לפעילותו השוטפת של המשק הישראלי".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*