80 נשים ומשפחה אחת

80 נשים ומשפחה אחת

במסגרת אירועי חודש האישה, התכנסו נשות אשדוד מכל הגילים והמגזרים לחגוג ולציין את יום האם הלוא הוא יום המשפחה. בתכנית: ארוחת בוקר מפנקת, הרצאה מרתקת וברכות.

אירוע יום האם המקסים בהשתתפות של 80 נשים מאשדוד, נפתח בארוחת בוקר מפנקת ובהרצאה מרתקת של אורטל בניסטי – כוכבת הריאליטי "פריפריה-אימפריה" ואשת העסקים המצליחה – שסיפרה על הדרך להצלחה וגם על סודות האיפור להופעה אישית הולמת.

יועצת רה"ע לקידום מעמד האישה, הגב' אהובה עמרם פתחה את הבוקר בברכת יום משפחה שמח וציינה כי יום המשפחה הינו גלגול של מה שהיה לפני הרבה שנים "יום האם" – יום בו פרגנו והביעו הערכה לאם המשפחה, שרוב מטלות הבית, הטיפול בילדים ועוד היו נחלתה, לעיתים גם במקביל לעבודתה מחוץ לבית.

כיום, בשל שינויים חברתיים וסוגי משפחות שונות הפך "יום האם" ל"יום המשפחה", למרות שנראה כי שינוי השם הוא סמנטי בלבד, שכן הנשים עדיין נושאות בתפקידים המסורתיים בטיפול בילדים ובמשפחה.

בדבריה, אמרה תשובה כי "נשים עדיין סובלות מפערי שכר כשרבות מהן עובדות ב'משרות אם'. עם זאת, שינוי השם הוא צעד מבורך מבחינה זאת ששפה יוצרת מציאות, המכיר בכך כי בתפיסת האחריות לטיפול בילדים ובכל הקשור למשפחה מתחולל שינוי וכי באחריות נושא גם האב".

אהובה סיימה בהזמנת כלל נשות אשדוד למגוון האירועים השונים במטרה להעצים, להעשיר ולחשוף את נשות העיר לתחומים שונים, בהן כל אחת יכולה להביא לידי ביטוי את עצמה, להיות נוכחת למען עצמה, למען משפחתה ולמען הקהילה – לחלום, להעז, להגשים ולהשפיע.

 

 

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*