7 טיפים לבחירת רצפה למרפסת שלכם

7 טיפים לבחירת רצפה למרפסת שלכם

בחירה נכונה של רצפה למרפסת הבית ממלאת תפקיד חשוב ביצירת המראה המושלם לשטח החיצוני של ביתכם. בין אם המרפסת היא בעלת שטח גדול או קטנה ואינטימית, בחירת הריצוף המתאים ייצור עבורכם מרפסת יפה, נעימה ושימושית אשר תשרת אתכם בהנאה רבה. לבחירת הריצוף הנכון חשיבות גדולה ובמאמר זה ריכזנו עבורכם שבעה טיפים לבחירת הרצפה המתאים לכם.

תקציב

בדיוק כמו במקרה של ריהוט גן, לריצוף המרפסת מגוון סוגים, עיצובים, חומרים ומחירים. ניתן להשתמש במגוון רחב ועשיר של חומרים ולכל אחד עלות משלו. בבחירת הריצוף מומלץ להתחשב בתקציב הקיים בידכם אך עם זאת כדאי לא להתפשר בבחירת חומר אשר אינו מתאים למתחם חיצוני.

חומרי הריצוף

כפי שאמרנו, ניתן כיום לרצף את מרפסת הבית במגוון רחב של חומרים ודוגמאות. החומרים העיקריים בהם ניתן להשתמש הם: עץ, קרמיקה, טיח, גרניט, שיש ועוד. כדאי להחליט מראש מהו החומר האהוב עליכם, אך עם זאת לוודא כי הוא מתאים לשימוש חיצוני.

עמידות בפני תנאי מזג האוויר השונים

מרפסת הבית אשר לרוב אינה מקורה, נחשפת לשינויים רבים במזג האוויר. החל משמש חמה ועד לקור וכמות מים רבה המגיעה מגשמים. על כן, חשוב לוודא כי חומר הריצוף במרפסת עמיד בפני שינויי מזג האוויר, חום רב וכן חשיפה לכמות גבוהה של מי גשמים. גרניט פורצלן הוא הריצוף העמיד ביותר שכן הוא בעל יכולת ספיגה כמעט אפסית של מים.

מניעת החלקה

החלקה היא אחת מן התאונות הביתיות הנפוצות ביותר ובמיוחד בשטח המרפסת החיצוני אשר סופג רטיבות עקב לחות או גשמים. כדאי לוודא כי החומר בו אתם עושים שימוש לריצוף מרפסת ביתכם הוא עמיד בפני החלקה, והדבר נכון שבעתיים במשפחות בהן ישנם ילדים קטנים. על כן, מעבר לבחירת הריצוף היפה ביותר, כדאי לבחור את הריצוף הבטיחותי ביותר עבורכם ולמנוע נפילות והחלקות מיותרות. כמו כן, חשוב לוודא כי הריצוף בו בחרתם הינו בעל תקן כנגד החלקה.

גווני הריצוף

בבואכם לעצב את מרפסת ביתכם, מומלץ לבחור מראש מהם הגוונים בהם תרצו לעשות שימוש ובהתאם להם לבחור ריהוט גן וריצוף, כך יתקבל מראה כללי נפלא ומזמין. מכיוון שניקיון המרפסת אינו יומיומי כפי שנעשה בפנים הבית, עדיף לבחור בגווני ריצוף כהים יותר בהם אבק ולכלוך בולט פחות.

התאמת הרצפה לפנים הבית

למרות שמרפסת ממוקמת בחלקו החיצוני של הבית, היא עדיין חלק בלתי נפרד ממנו וממשיכה אותו, ולכן מומלץ לשמור על קו עיצובי אחיד בין פנים הבית והמרפסת. הדבר נכון גם לגבי ריהוט גן ולבחירת הריצוף אשר ייתן תחושה של זרימה נעימה מפנים הבית החוצה.

תחזוקה

בבחירת הרצפה כדאי להחליט מראש האם ברצונכם לבחור חומר אשר דורש מכם תחזוקה כגון: דק עץ אשר לו נדרשות עבודות שימור וחידוש, או שברצונכם לבחור חומר אשר אינו דורש מכם תחזוקה כלל ועמידותו הינה לשנים רבות.

תמונה: depositphotos

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*