6 משרות ההייטק המבוקשות ביותר בשנת 2022

6 משרות ההייטק המבוקשות ביותר בשנת 2022

תחום ההייטק הוא אחד התחומים הדינמיים ביותר, כיוון שהוא מושפע מאוד מההתפתחות האנושית ומהשינויים בצרכים שלנו. על אף היוקרה שבהייטק הישראלי ובפרט השכר הגבוה, הביקוש להייטק לא נגמר. תשכחו ממה שהכרתם על ההייטקיסט הקלאסי – בואו להכיר את 6 המשרות המבוקשות ביותר בשנת 2022.

בדיקת תוכנה – QA

עם העלייה הגדולה בפיתוח של אתרים, תוכנות

ואפליקציות, חלה עלייה בצורך בביצוע של בדיקות תוכנה לפני שהן יוצאות החוצה לשימוש ההמונים, וגם לאורך הפעילות השוטפת. במילים אחרות: ככל שהאינטרנט ימשיך להתפתח, כך יהיה צורך באנשי בדיקות תוכנה. תחום בדיקות התוכנה הוא תחום מתקדם וטכנולוגי מאוד, המתאים למי שרוצה להיכנס לעולם ההייטק אבל לא לתחום הפיתוח.

ניתוח נתונים

מה עושים עם כל המידע הזה? כל-כך הרבה נתונים נאספים ברשת בכל צעד שלנו, ולארגונים רבים יש תועלת מנתונים אלה. כדי להפיק נתונים, כדוגמת התנהגות גולשים, ההעדפות שלהם ואפילו מקום המגורים שלהם – יש צורך באנשי Big Data שיודעים לאסוף את הנתונים ולנתח אותם באמצעים טכנולוגיים. עולם הנתונים רלוונטי כיום למגוון רחב של תעשיות, מעולם השיווק ועד לעול הפארמה ופיתוח תרופות. מדובר באחד מן המקצועות הנחשקים ביותר, והביקוש להם עולה באופן עקבי.

ניהול מוצר

מנהל מוצר הוא מי שמרכז את פיתוח המוצר משלב התכנון ועד לשלב השיווק וההפצה. הביקוש למנהלי מוצר הוא אדיר, כיוון שכל מוצר – דורש מנהל. ממנהלי מוצר נדרש לדעת לשלב בין משימות רבות ויכולת להחדיר שינויים וחידושים למוצר. הם נדרשים להבין בחלוקה תקציבית ובשיווק גם יחד. נכון לשנת 2022, העלייה המרכזית בביקוש למנהלי מוצר מגיע מתחום אבטחת מידע, סייבר, נתונים, ענן ומשחקים.

בטכנולוגיות ואפליקציות  full stack developer

תחום הפיתוח הוא ליבת ההייטק, ובמקצוע מפתח full stack תתעסקו בפיתוח של אתרים ואפליקציות הן בצד הלקוח והן בצד השרת. אם נהיה כנים, מדובר בסיירת מטכ"ל של ההייטק. בעקבות הקורונה חלה עלייה גדולה אף יותר בביקוש למפתחים, בעקבות המעבר של עסקים רבים לדיגיטל. בתחום זה תוכלו למצוא עבודה כשכירים ואפילו כעצמאים שעוסקים בפיתוח, כשיש העדפה למפתחים היברידים וורסטיליים שיודעים שמבינים גם צד שרת וגם צד לקוח.

מגן סייבר ואבטחת מידע

מקצוע אבטחת מידע וסייבר הפך למקצוע נחשק לא מעט בזכות האירועים השונים שפוקדים אותנו מעת לעת: פריצות סייבר, תקיפת מערכות, הדלפת מידע וכדומה. מדובר בתחום עולה ומבוקש הן בשוק הפרטי והן בשוק הציבורי והמוסדי, כיוון שכל ארגון וחברה מחזיקים במידע רגיש ביותר על גבי מערכות טכנולוגיות – מידע עסקי אסטרטגי, מידע בטחוני, פטנטים וכמובן מידע אישי על לקוחות כדוגמת פרטי אשראי ואף מידע אינטימי ורגיש. הצורך להגן על המידע מפני פריצות, העתקה ושימוש לרעה הביא לגידול משמעותי בצורך באנשי סייבר ואבטחת מידע.

ניהול רשתות תקשורת וענן

עולם הרשתות והתקשורת בענן הפך לרלוונטי מאוד בשנים האחרונות, והוכיח לנו כמה הוא נחוץ בפרט בתקופת הקורונה, כשיותר עסקים עברו לעבוד מהדיגיטל, ויותר מכך – ממקומות שונים. האחד המשיך לעבוד מהמשרד, השני מהבית, והשלישי בכלל עובד מחו"ל. בתחום של ניהול רשתות תקשורת וענן תוכלו לאפשר לכולם להמשיך לעבוד מרחוק ולנצל את הטכנולוגיה בצורה אידיאלית.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*