5 תעודות לימודים ממשרד הבריאות שכדאי שתכירו

5 תעודות לימודים ממשרד הבריאות שכדאי שתכירו

משרד הבריאות מפעיל כמה קורסים לתועלת הציבור. מדובר בקורסים מקצועיים ואיכותיים ביותר אשר בסופם מקבל כל משתתף שעבר את המבחנים הנדרשים, תעודת לימודים.

למידה של תחומים מסקרנים הקשורים בתינוקות

תחום גידול התינוקות והילדים אינו פשוט וההורים הצעירים נתקלים בהרבה מאד שאלות וצורך בהכוונה. זו הסיבה שיש כמה מקצועות שהם חדשים יחסית ומי שעוסק בהם בפועל מסייע מאד להורים כדי לנתב את דרכם במסלול המפותל של העבודה היום יומית עם הילדים.

מדריכי שחייה לתינוקות

מיומנות השחייה במים היא חשובה מאד לילדים, הן לעצמאות שלהם והן לפיתוח הנשימה. לכן רבים נרשמים לקורס של מדריכי שחייה לתינוקות. הם מלמדים כל תינוק כיצד לשהות במים וכיצד לבצע את התנועות שיאפשרו לו להישאר במים באופן מאוזן. במקביל לכך הם עובדים איתם על נשימה נכונה, רציפה ויעילה, כדי שהם יוכלו להשתכשך במים לפרקי זמן ארוכים. במסגרת קורס זה לומדים כיצד לסייע לתינוקות בעזרת האביזרים החדשים.

יועצי שינה

תינוקות רבים אינם ישנים באופן רציף לילה שלם, הם קמים לעיתים תכופות וקשה מאד להרדים אותם שוב. לכן יש להקנות להם הרגלים שונים שינתבו את שעות השינה שלהם. הקורס של משרד הבריאות מכשיר יועצי שינה שמעניקים סיוע חשוב מאד להורים שלא ישנים בלילות והדבר מקשה מאד על התפקוד היום יומי שלהם לאור החוסר העצום בשעות שינה.

היועצים לומדים שיטות שונות ואת הצעדים הנדרשים על פי שלבים שונים כדי להעביר ידע זה להורים. לאחר שהם עוברים את המבחנים הנדרשים הם מקבלים תעודה שהם מקצועיים בתחום זה ויכולים לעסוק בכך.

יועצי הנקה

החשיבות של ההנקה ידועה לכל ההורים, אך עם זאת יש מקרים רבים שבהם האימא אינה מצליחה להניק עקב סיבות שונות. לעיתים מדובר בחוסר ידע ומיומנות באופן ההנקה ולעיתים מדובר בטיבו של החלב הנובע מהתזונה של האם. עבור כל המקרים האלו ומקרים נוספים, יועצת הנקה נרתמת לעזרתה של האם ומציעה לה שיטות ושינויים, כדי להצליח להניק באופן רציף למען בריאותו של התינוק.

יועצי איכות הסביבה

איכות הסביבה הוא נושא חשוב עבור הציבור ואחד המקומות שיש לפעול בהם הוא בריכת השחייה וזאת כדי שלא יהיו בה חיידקים וזיהומים. עקב כך משרד הבריאות מלמד בקורסים את אופן ההקפדה על ניקיון המים בבריכות השחייה הציבוריות והפרטיות בישראל. מדובר בתקנים שונים לאור כמות המתרחצים וגודלה של כל בריכת שחייה. במהלך הקורס עוברים הסטודנטים הכשרה של דוגם מים כדי לבדוק את רמת הכלור ורמת ה PH במים. רק אם הכול תקין, הרוחצים יכולים להימצא בבריכת השחייה.

קורס שיננית שיניים

משרד הבריאות מקיים גם קורס מקצועי להכשרת שינניות שמסייעות לרופאי השיניים בניקוי האבן בשיניהם של המטופלים וגם טיפול בחניכיים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*