5 סיבות להשקיע בנדל"ן בפולין בשנת 2017

5 סיבות להשקיע בנדל"ן בפולין בשנת 2017

שוק הנדל"ן בישראל מאופיין מזה מספר שנים במחירים גבוהים ובחוסר יציבות. אם בעבר לא היה ספק כי נדל"ן הוא אחד מאפיקי ההשקעה המניבים ביותר בישראל, כיום הרבה מאוד ישראלים כבר מעדיפים להשקיע את כספם בנדל"ן מעבר לים.

השקעות נדל"ן במזרח אירופה מצד משקיעים ישראלים הפכו נפוצות. משקיעים פרטיים לצד בעלי הון וגופים עסקיים מחזיקים בדירות, נכסים מסחריים וגם מגרשים לבנייה בפולין, רומניה, בולגריה, גרמניה ושאר מדינות אירופה.

אם הגעתם עד כאן, אתם בוודאי חושבים על אפשרות לרכישת נדל"ן להשקעה בפולין או במזרח אירופה. לפניכם מידע ראשוני שימושי למתחילים. חשוב לדעת כי השקעה בנדל"ן בפולין או בכל מדינה זרה אחרת תהיה מורכבת יותר בהשוואה להשקעה בנדל"ן בישראל,  אך בעזרת ליווי מקצועי מתאים תצליחו לקבל החלטות נכונות וגם להרוויח.

  1. פריחת הכלכלה בפולין

יציבות כלכלית ממושכת חיונית לשמירה על ערך הנכס שלכם. הכלכלה הפולנית נהנית בשנים האחרונות מתנופה של פיתוח. ההצטרפות של פולין אל האיחוד האירופאי הביאה תנופה של פיתוח אל המדינה ומשקיעים רבים החלו מתעניינים בהשקעות בפולין.

  1. מחירים אטרקטיביים למשקיעים

המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008 גרם לבנקים בפולין להקשיח את תנאי קבלת ההלוואות ובמיוחד את הלוואות המשכנתא, דבר אשר יצר ירידה בביקוש לנכסי נדל"ן בפולין ובעקבות זאת גם ירידת מחירים.

בשנתיים האחרונות פועלת ממשלת פולין לעידוד התעוררות בשוק הדירות, הממשלה מעודדת צעירים לרכוש דירות ומציעה משכנתאות בריביות נמוכות. משמעות הדבר היא עלייה צפויה במחירי הדירות בפולין והמשקיעים בתחום הנדל"ן כבר יודעים כי זהו הזמן האופטימלי לרכישת נכסים בפולין.

  1. המטבע המקומי

פולין הצטרפה אל האיחוד האירופאי, אך בחרה להמשיך לעשות שימוש במטבע המקומי. המטבע של פולין עודו הזלוטי. משמעות הדבר בעבור המשקיעים היא התמודדות עם מטבע בעל ערך נמוך מזה של האירו, הדולר או השקל. נתון זה הופך את ענף הנדל"ן בפולין נוח ואטרקטיבי יותר להשקעה.

  1. פולין כיעד תיירותי מבוקש

בשנים האחרונות הפכה פולין למרכז תיירות תוסס במזרח אירופה, אל מרכזי הנופש מגיעים תיירים מאירופה וכל רחבי העולם, אנשי עסקים וגם ישראלים.

פולין קרובה לגרמניה ועודה זולה יותר בהשוואה למחירים בענף התיירות בגרמניה. משמעות הדבר בעבור המשקיעים היא תנועה ערה של תיירים המחפשים אחר נכסים להשכרה, מסעדות ושאר שירותים חיוניים בתחום התיירות. רכישת דירה להשקעה בפולין של שנת 2017 נחשבת להשקעה בטוחה עם אפשרויות פיתוח.

  1. שיטת המיסוי

ההצטרפות של פולין לאיחוד האירופאי מאפשרת עסקאות נדל"ן להשקעה בפולין על פי החקיקה האירופאית המתקדמת בתחום, חקיקה המספקת הגנה לרוכשים.

היום יוכל כל ישראלי לבצע השקעות נדל"ן בפולין, כאשר אזרחים ישראלים ייהנו מהסכם מיסוי שנחתם בין ישראל לפולין המבטל חובת תשלום מס כפול. בנוסף לכך, המס הקבוע בחוק בפולין בתחום הנדל"ן נמוך בצורה משמעותית מסכומי המס הנדרשים ממשקיעים בתחום הנדל"ן בשאר מדינות אירופה.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*