5 מרכיבים לחברת הסעות מוצלחת

5 מרכיבים לחברת הסעות מוצלחת

הסעה היא שירות מבוקש במקרים רבים – כשרוצים לסייע לאורחי אירוע להגיע אליו בנחת וללא מאמץ, כשהמטרה היא איסוף העובדים בבוקר ופיזורם בסוף יום העבודה, כשיוצאים לטיול ברחבי הארץ ועוד. על-מנת להבטיח נסיעה נעימה ושירות מוצלח באופן כללי, כדאי להתייחס ל-5 המרכיבים הבאים של חברות ההסעות:

מגוון רחב של כלי רכב

ככל שלחברת ההסעות יש צי רכב גדול יותר, כך מובטחת לכם התאמה מדויקת לצורך הספציפי שעבורו אתם זקוקים לשירות הסעות – הן מבחינת גודל האוטובוס או המיניבוס האידיאלי, הן מבחינת רמת האבזור והן מבחינת הזמינות. מגוון רחב של כלי רכב מאפשר לחברה גם למצוא פתרון מהיר למצב שבו ישנה תקלה באוטובוס שנמצא בדרך אליכם ולשגר מיד כלי רכב חלופי.

תחזוקה מוקפדת במיוחד של כל האוטובוסים והמיניבוסים

כל חברת הסעות נבחנת גם ברמת התחזוקה של המיניבוסים והאוטובוסים שלה – הן מבחינה מכנית והן מבחינת רמת הניקיון. המרכיב הראשון קריטי על-מנת שאורחי האירוע, העובדים, התלמידים או המטיילים יוכלו לנסוע בראש שקט באמת, מתוך ידיעה שהרכב מטופל היטב ועבר את כל הבדיקות הרלוונטיות. המרכיב השני, הניקיון, משפיע על חוויית הנסיעה ובהתאם גם הוא בעל חשיבות רבה.

נהגים מקצועיים

לאחר שסימנתם V על כלי הרכב שיוביל את האנשים ליעדם – אולם האירועים, אתר תיירותי כזה או אחר, מפעל, בית ספר וכו' – השלב הבא הוא לבחון את המרכיב האנושי. באופן טבעי זהו עוד מרכיב קריטי בשירות שתקבלו, ובפרט חשוב לוודא שהנהגים אמונים על הסעת קבוצות גדולות של אנשים, מכירים היטב את כבישי ישראל ומקפידים על נהיגה זהירה ובטוחה.

ניסיון

ניסיון הוא מרכיב בעל משקל לא מבוטל ברוב סוגי השירותים, וכך גם בתחום ההסעות. הניסיון הדרוש הוא גם של כל נהג, כך שהוא ידע להתנהל באופן המקצועי ביותר בכל תרחיש, לרבות מצב חירום אם חלילה יתרחש כזה, וגם של חברת ההסעות כחברה. חברות עם ותק רב בתחום יודעות לספק שירות ברמה גבוהה, וכן למצוא פתרונות גם לתקלות או בעיות.

אדיבות

מעבר למקצועיות ההכרחית בנהיגה, נהגים אדיבים ומאירי פנים הופכים חברת הסעות למוצלחת באמת. כשאורחי חתונה או בר מצווה למשל עולים על אוטובוס ונתקלים בנהג שלבוש באופן מכובד, מקפיד לברך אותם בשלום ובאופן כללי מתנהל באדיבות ובנימוס, הם מרגישים בטוחים יותר. כשמדובר על הסעות יומיומיות – של עובדים או תלמידים – ישנה חשיבות רבה אף יותר לאופן מתן השירות ולאופי האינטראקציות בין הנהגים לנוסעים, ולכן סעיף זה מקבל משקל גבוה אף יותר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*