5 מגדלים במקום מרכז ״פלדות״

5 מגדלים במקום מרכז ״פלדות״

לתושבי מרכז ״פלדות״ הגיע השבוע בשורה, אמנם מילולית ועדיין רחוקה משלבי הביצוע אך בגזרת התקווה מדובר בבשורה משמעותית כזו שבאמת עתידה לשנות את חיי התושבים במבנה המתפורר.

למי שלא מכיר את ההיסטוריה, מרכז ״פלדות״ קם בתחילת שנות ה-80 כמרכז קליטה שעתיד היה לתת מענה זמני ראשוני לעולים חדשים, אשדוד שקלטה בזמנו עלייה ממגוון רחב של מדינות בנתה מבנה מהיר, המצופה כולו בפלטות אסבסט שלימים שלפי דעת רבים נחשבים כמסרטנים וזאת למרות שלא ניתנה הוכחה רשמית מספר לא מבוטל של דיירים נפטר ממחלת הסרטן, הלוחות, מתחממים בקיץ ולא מבודדים בחורף.

עם הזמן איבד המקום את הרלוונטיות שלו כקולט עולים והפך למענה מגורים לאוכלוסיות מוחלשות שהתחליף היחיד לדירה במרכז הוא לצאת לרחוב.

הדיירים מתלוננים לא פעם על פשע, אווירה קשה ולא מעט עיסקאות סמים שקורות לעיני כל, ״פלדות״ שמנוהל היום ע״י חברת עמיגור הפך עוד מתחילת שנות ה-90 שם נרדף לעוני ומצוקה.

הבשורה שפורסמה השבוע מטעמו של מהנדס העירייה דורון חזן שבמסגרת הפרויקט שלושת הבניינים שמרכיבים את מרכז פלדות ובו 84 דירות – ייהרסו ובמקומם צפויים להיבנות חמישה בניינים של 10 קומות.

למעט התקווה שננטעה בעיני הדיירים שמבינים שבמקרה הטוב הטרקטור הראשון יגיע בעוד יותר משנה ובית חדש זה עניין של לפחות 3 שנים ישנה אדישות, ובעיקר סקפטיות.

כשהמציאות היומיומית כל כך קשה 3 שנים ואולי אף יותר נחשבים כנצח.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*