5 כוכבי יופי למקלטים באשדוד

5 כוכבי יופי למקלטים באשדוד

המועצה לישראל יפה העניקה חמישה כוכבי יופי למקלטים באשדוד, לאור ההמלצה החמה של צוות ההערכה אשר סייר בעיר במסגרת תחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה". ראש העיר ד"ר לסרי הודה לכל העושים במלאכה ולאלה אשר דואגים לכך שהמוכנות האזרחית תהיה ברמה הנדרשת לעיר גדולה.

המועצה לישראל יפה מקיימת בכל שנה שורה של תחרויות ובסופן מוענקות תעודות ותארים לזוכים. דירוג הזכיות מתבטא בכוכבי יופי ובדגלי יופי והתחרויות הבולטות הן תחרות "קריה יפה בישראל יפה" לרשויות המקומיות, "תעשייה יפה ומקיימת בישראל יפה" למפעלים ופארקי תעשייה, "בית מלון נאה ומקיים בישראל יפה" לבתי מלון ובתי הארחה. תחרויות נוספות הן בין מקוואות, בתי אבות ומרכזי יום לקשיש, כפרי נוער וכעת תחרות בין מקלטים ציבוריים.

מטרת התחרויות שמקיימת המועצה לישראל יפה, בכל הקטגוריות ובין מגוון גופים מתחרים, היא להפוך את אזרחי המדינה לשותפים פעילים במאמצי הטיפוח הסביבתי ובשמירה על ערכי האסתטיקה בארץ. מאז החלו התחרויות דומה שאין רשות עירונית, יישוב או מפעל שלא נוטל בהן חלק, כי בסופו של יום גם מי שלא זכה בדגלי יופי הרוויח סביבה נאה והגביר את המודעות לסביבה יפה ואסטטית.

מבין כל התחרויות הרלוונטיות לאשדוד, זכתה העיר בכולן ובכלל זה מקוואות ומלונות, ובשנים האחרונות גם בתחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה" שהיא התחרות האחרונה שמצטרפת לרשימת התחרויות שעורכת המועצה לישראל יפה. על הזכיה הנאה התבשר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לאחר שצוות הערכה סייר בעיר וסיכם את התרשמותו מרמת המקלטים הציבוריים באשדוד.

"עם סיום תחרות 'המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה' 2016 וטקס הענקת האותות לזוכים, אנו מתכבדים להעביר אליכם את סיכום התרשמות צוות ההערכה אשר ביקר במקלטי יישובכם, ועל בסיס ממצאיו העניקה ועדת התחרות: 5 כוכבי יופי" כך כותב ויצמן משיח, סמנכ"ל תפעול במועצה לישראל יפה לראש העיר ומשבח את העבודה שנעשתה באשדוד בתחום המקלטים הציבוריים. "קבלו את הערכתנו העמוקה לקידום מטרות התחרות ברשות המקומית. הודות למודעותכם לערכי איכות חיים וסביבה לצד מוכנות לשעת חירום גם בעת שיגרה" החמיא משיח.

התחרות החדשה והיוצאת דופן, תחרות 'המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה',  נולדה ביוזמת פיקוד העורף שהחליט לחבור למועצה לישראל יפה ולנצל את ניסיונה בתחום ארגון התחרויות, כך שתסייע גם בשיפור החוסן הלאומי. על פי הנחיית ראש העיר, עוד קודם שנולדה התחרות החדשה, המקלטים הציבוריים בעיר הפכו לנושא חשוב ומר דוד בן שטרית אשר מונה לטפל במקלטים, יחד עם צוות מהביטחון העירוני, דאגו לכך שהמקלטים כיום עומדים בסטנדרטים שקבע פיקוד העורף תוך שהם דואגים לתיחזוק שוטף ולהגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*