5 דברים שחובה לבדוק לפני ניתוח אף

5 דברים שחובה לבדוק לפני ניתוח אף

מתכננת לעבור ניתוח אף לשיפור מראה הפנים? האם ידעתם כי ניתוח אף נחשב לניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר בעולם? מה צריך לבדוק לפני הניתוח וכמה זמן הוא נמשך? כדי להימנע מטעויות של אחרים ועל מנת לעבור ניתוח מוצלח ללא בעיות וסיבוכים, וליהנות מתוצאה מרשימה, חשוב לבחור מנתח מקצועי ומנוסה.

כמו כן, יש להתאים את האף למבנה הפנים, לדרוש מהרופא הדמיה ממוחשבת כדי לתאם צפיות, ויש לקבל החלטה האם לעבור את ההליך בהרדמה חלקית או מלאה, וכמובן אין לוותר על סקר שוק והשוואת מחירים.

ניתוח אף – מידע כללי

ניתוח אף הוא ניתוח פלסטי לכל דבר ועניין, זהו הניתוח השכיח ביותר בקרב גברים ונשים כאחד. את הניתוח ניתן לעבור תחת הרדמה מקומית או מלאה (הרדמה כללית), ניתן לעבור את ההליך מגיל 16 והלאה. את הניתוח באף מבצעים משתי סיבות עיקריות:

  • סיבות רפואיות – במקור, מטרת הניתוח היא לשמור על נשימה תקינה ולתקן את מחיצת האף, להשתיל סחוסים, לכרות או לכווץ את הקונכיות באף, להרחיב את מעברי האוויר ולטפל בבעיות נשימה שונות. ניתן לשלב בין ניתוח שמטרתו רפואית לבין ניתוח אסתטי כדי להתאים את מבנה האף למראה הפנים הרצוי.
  • סיבות אסתטיות – רוב הניתוחים נעשים מסיבה אסתטית, באמצעות הניתוח ניתן להתאים את האף וצורתו למבנה הפנים. מנתח מנוסה יכול להסיר גבנונים מהאף, להקטין ולשייף את העצם, להצר את רוחב האף, לקצר את אורך האף, לתקן סטיות במבנה האף והנחיריים וכדומה.

חשוב לזכור כי צורת האף נקבעת כבר בלידה, אך לעתים צורתו משתנה בגלל תאונות, פציעות וחבלות גופניות. לכן, הניתוח מומלץ לנשים ולגברים החל מגיל 16, כאשר האף מגיע לצורתו הסופית ברמה של 90%. כל ניתוח שונה מהקודם לו מאחר ויש מגוון גדלים וצורות של אפים, האף יכול להיות ישר, רחב, נשרי, עקום או בעל סטיות לצד זה או אחר.

באמצעות הניתוח ניתן לתקן את מראה ומבנה האף, מבחינה רפואית ואסתטית. הניתוח האסתטי מאפשר למטופל להתאים את האף למבנה פניו וליהנות ממראה אסתטי מושך ומרשים יותר. כאמור, זהו ניתוח שכיח בארץ ובעולם, אך אין למהר ולקבוע תור במרפאה זו או אחרת, ישנם לפחות 5 דברים חשובים שחובה עליכם לבדוק לפני הניתוח.

מקצועיות וניסיון המנתח

ניתוח אף נחשב למורכב במיוחד, למרות שכיחותו הגבוהה בארץ ובעולם. לכן, חשוב לבחור מנתח פלסטי מקצועי ובעל ניסיון עשיר בתחום, מומלץ לחפש מומחה לניתוחי אף בעל ידע רפואי נרחב ומעמיק, ידיים טובות וכישורי אסתטיקה יוצאי דופן.

מנתח פלסטי מנוסה יסייע למטופל לקבל החלטות נכונות ולבחור בצורה המתאימה ביותר לפנים. זהו ניתוח מורכב המחייב דיוק ברמה הגבוהה ביותר, זו מיומנות נרכשת וניתן להתרשם מתוצאות הניתוחים של המנתח הפלסטי כדי להחליט האם הוא מתאים עבורכם או לא. עליכם לזכור כי מבנה האף מורכב, יש באף מרכיבים רבים ורגישים כמו קונכיות, רירית ועוד, ומנתח לא מנוסה עלול לגרום לסיבוכים ולהפרעה בתפקוד התקין של הנשימה.

סוג ההרדמה

מנתחים פלסטיים ממליצים כיום לעבור את הניתוח תחת הרדמה מקומית בלבד, הסיבה המרכזית לכך היא שבניתוח בהרדמה מקומית מבצעים את ההליך הכירורגי דרך הנחיריים, ללא כיסוי של חלק הפנים. בהרדמה מלאה מחדירים צינור הנשמה לפיו של המטופל ויש לכסות חלקים מהפנים לסטריליות, לכן המנתח אינו יכול לראות את כל הפנים במהלך ההליך הכירורגי.

כמו כן, הרדמה מקומית נחשבת לבטוחה יותר, קל להתאושש ממנה וסובלים מפחות תופעות לוואי.

הדמיה ממוחשבת

חובה לבדוק לפני הניתוח האם הרופא הפלסטי מציע הדמיה ממוחשבת כדי לבחון כיצד האף החדש ישתלב במראה הפנים. רופא מקצועי יציע למטופליו הדמיה ממוחשבת כחלק מההכנות לקראת הניתוח, ההדמיה מסייעת גם למטופל וחשובה כדי לתאם צפיות עמו ולמנוע אכזבה או מפח נפש.

בדיקה מבנה האף

רופא פלסטי חייב לבדוק את מבנה האף ולשאול את המטופל האם הוא סובלי מקשיי נשימה, ממחלות שונות ומרגישות לתרופות. גם המרדים חייב לבדוק רגישויות לחומרי הרדמה ולוודא כי המטופל מתאים להרדמה מקומית או כללית.

בדיקת מבנה האף הכרחית כדי להתאים את המבנה החדש למבנה הפנים, וכדי לתקן עיוותים, סטיות ובעיות רפואיות. תפקידו של המנתח לסייע למטופל לבחור במבנה האף המתאים ביותר לפניו, יש מטופלים רבים המגיעים עם תמונה של כוכב או כוכבת קולנוע ומבקשים אף דומה, המנתח צריף להסביר מדוע עליהם לקבל החלטה שונה ולבחור במבנה האופטימלי והמתאים ביותר לפניו של המטופל.

סקר שוק והשוואת מחירים

לפני הניתוח חשוב לערוך סקר שוק, לקרוא חוות דעת על מנתחים פלסטיים מומלצים, לבקש המלצות מהסביבה הקרובה וכמובן להשוות מחירים. עם זאת, אין להקל ראש בבחירת המנתח הפלסטי, עדיף לשלם יותר כסף וליהנות מתוצאה מרשימה ומניתוח מקצועי ובטוח, עליכם לזכור כי האף ממוקד במרכז הפנים ומשפיע על המראה שלכם, וכמובן הוא נחוץ לנשימה תקינה, לכן למרות הרצון לחסוך כסף, אין ללכת שבי אחרי ההצעה הזולה ביותר ויש להפעיל שיקול דעת בבחירת המנתח.

תמונה: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*