4 הסודות של פרסום בגוגל

4 הסודות של פרסום בגוגל

לכל תחום אי ש את הסודות שלו, ואת הסודות האלו מגלים אנשים שעובדים קשה, משקיעים זמן ואנרגיה, כסף ומחשבה, ומנסים שוב ושוב מכל כיוון אפשרי. תחום השיווק הדיגיטלי הוא תחום עם מלא טריקים, הזדמנויות, ואפשרויות לצמיחה עסקית. אבל, כדי להצליח באמת עם פרסום בגוגל, בפייסבוק וכיו"ב, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון, בלי לבזבז את הכסף שלכם.

העניין הוא כזה: אם אתם לא יודעים מה אתם עושים, אתם תשקיעו זמן, מחשבה, כסף, ויצירתיות, תכינו את הקמפיין שלכם, ובהתרגשות רבה תלחצו על כפתור ה"התחל". אם התוצאה לא תהיה לרוחכם, כלומר לא תקבלו גל של לקוחות לעסק, אתם ככל הנראה תחושו תסכול, אכזבה, חוסר אונים, ואולי אפילו ייאוש, וחבל.

עושים פרסום בגוגל כמו שצריך:

  1. 1. בדיקות A/B – השיטה הזו נועדה לעזור לכם לחדד את המודעה שלכם עוד ועוד, עד שתגיעו למודעה האופטימלית. המודעה האופטימלית היא זו שמייצרת הכי הרבה אקשן, מכל סוג, לפי מה שהגדרתם כמטרה. השיטה אומרת שאתם מייצרים שתי מודעות, דומות מאוד, עם הבדל אחד בלבד, כדי לבדוק האם ההבדל הזה מתבטא בתוצאות. ככל שעושים זאת יותר, מגיעים לתוצאות ותובנות עמוקות יותר על חידוד המודעה, ומשפרים את הביצועים של הקמפיין שלכם.
  2. 2. התאמת המודעה לקהל היעד – הכי פשוט, זול ומהיר לעשות מודעת טקסט פשוטה, עם קישור לאתר שלכם. אבל מה שזול בד"כ עולה לכם ביוקר, והרבה יותר מדי עסקים בעולם שורפים תקציבי פרסום בגוגל על כלום. יכול מאוד להיות שקהל היעד שלכם יגיב למודעת ווידיאו, ולא מודעת טקסט, או דווקא לתמונה. אתם תצטרכו להבין את הקהל, ולא ללכת על האוטומטי, והבדיקות האלו יכולות לשנות לכם לגמרי את הקמפיין.
  3. 3. מילות מפתח לא תחרותיות – כולם רוצים, והרוב מנסים להתחרות על מילות המפתח הכי חמות שיש. כלומר מילות חיפוש שכל הלקוחות שלכם מחפשים, המילים המובנות מאליהן. העניין הוא שאם אתם לא רוצים לשרוף את כל התקציב שלכם, ובטח שאם אתם עסק חדש יחסית בעולם הפרסום בגוגל, מוטב להתחיל דווקא עם המילים הפחות תחרותיות. תגיעו לפחות אנשים? אולי, אבל בהחלט תוכלו לערוך ניסויים, ללמוד את תגובת השוק, ולהגיע מוכנים היטב לקרב על מילות המפתח התחרותיות יותר.

אחרון חביב – החשוב מכולם:

  1. 4. לעבוד עם איש מקצוע – אל תחסכו, ולא תנסו להתחכם. בכל הנוגע ליצירת קמפיין של פרסום בגוגל, אתם צריכים איש מקצוע שיודע את העבודה. בכל זאת, לא מדובר בעוד תוספת קטנה לעסק, משהו מינורי שאפשר לבדוק ומקסימום לוותר עליו. כאן מדובר על מערך השיווק שלכם, וכשהוא עובד, אתם עובדים.

עסק שמקבל לקוחות בעזרת פרסום איכותי בגוגל הוא עסק מצליח. איך שלא תסתכלו על זה, לנסות לקחת לידיים שלכם מהלכים שיווקיים שדורשים ידע וניסיון של שנים רבות בתחום, זה פשוט לא שווה את זה. אם יש משהו שכדאי להשקיע בו עם מומחה חיצוני עבור העסק שלכם, זה התחום בדיוק.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*