4 אביזרים שיעזרו לכם לאלף את גור כלבים

4 אביזרים שיעזרו לכם לאלף את גור כלבים

אימצתם לאחרונה גור כלבים חדש? מדובר על החלטה שיכולה לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה. כל מי שיצליח לחנך את הגור בצורה נכונה, ירוויח ממנו לא מעט רגעי נחת. אך אילו אביזרים יכולים לסייע לכם לאלף בצורה אפקטיבית את הכלב? כל אביזר שתשלבו כאמצעי לאילוף הכלב יכול להביא איתו תועלת משמעותית. אתם מבחינתכם תרצו לדעת כי הגור שאימצתם לאחרונה יהיה בעתיד כלב ממושמע. במאמר הבא נציג לפניכם 4 אביזרים שונים שכל אחד מהם יכול לסייע לאילוף הגור. נסביר בקצרה על כל מוצר על מנת שתוכלו להבין באופן ברור עד כמה הוא יכול לעזור לכם בתהליך.

חטיפים לאילוף הכלב

אחד מהאביזרים היעילים ביותר לאילוף גור כלבים זה חטיפים. אך חשוב להדגיש כי לא כל חטיף מתאים לגור כלבים, ולכן חובה עליכם להיות זהירים. תחפשו אחר חטיפים שיעזרו לכם לאלף את הכלב מצד אחד, ומצד שני לא יסכנו אותו. כאשר הגור יגדל, תוכלו לתת לו כל מיני חטיפים שונים שבתור גור לא הייתם יכולים לתת לו. נדגיש כי אילוף על ידי חטיפים צריך להיעשות בצורה נבונה, רק כך תוכלו להביא את התועלת מהאילוף עצמו. לא תרצו למצוא את עצמכם מחלקים לגור חטיפים מבלי שהוא מבין את משמעותם. המינון הנכון של מתן החטיפים ביחד עם חיזוק חיובי יעשה את העבודה בהקשר הזה.

גדר אילוף לכלבים

במחשבה ראשונה גדר גורים לאילוף יכולה להישמע כבחירה מאוד שנויה במחלוקת. אך כל מי שמשתמש באותה גדר בצורה טובה, יכול להשיג תועלת גדולה. הגדר מאפשרת לכם לתחום את האזור שבו הגור שלכם נמצא, ולמנוע ממנו לעשות בעיות. הגורים יכולים להיות מאוד סקרנים מטבעם, ולכן חובה שיהיה לכם תחום מסוים. הגדר יכולה לאפשר לכם לתחום את הגור בשעות הלילה כאשר אתם הולכים לישון. באותה נשימה גדר גורים יכולה לסייע לכם לתחום את הגור כאשר אינכם נמצאים בבית. ברגע שהגור יכיר את המקום שבו הוא ישן ונמצא, תוכלו לראות שיפור ניכר בהתנהגותו.

רצועת אילוף לגורים

החשיפה של הגור לעולם שבחוץ היא חשובה מאין כמותה. ההרגלים השונים מגיל צעיר, הם אלה שהולכים ללוות את הגור גם בהיותו כלב בוגר. ככל שתצליחו להציב לגור חוקים שונים, כך תוכלו לראות אותו מתנהג כראוי. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם מתמודדים עם כלב מרדן או כזה שהופך כל טיול לכאב ראש אחד גדול. רצועת אילוף מאפשר לגור להבין כי אתם אלה ששולטים עליו, ולא להפך. לצערנו יש המון כלבים שמרגישים כי הם אלה ששולטים על הבעלים כאשר הם יוצאים לטיול. הרצועה היא רצועה יחסית קצרה המאפשרת לכם להיות בשליטה מלאה מתחילת הטיול ועד סופו.

קליקר לאילוף גורים

האביזר האחרון שנרצה לדבר עליו הוא ככל הנראה האביזר הכי מפתיע מבחינתכם. מדובר על אביזר יחסית קטן, אך הוא עשוי להביא לשינוי משמעותי בהתנהגות הכלב. מדובר על קליקר שתוכלו ללחוץ עליו בכל פעם שהגור עושה פעולה טובה. בין אם מדובר על עשיית צרכים מחוץ לבית, המתנה שתיתנו לו אוכל או כל פעולה אחרת שמבחינתכם היא חיובית. הקליקר עושה צליל מיוחד שאומר לכלב כי הוא עשה זה עתה פעולה נכונה. עם הזמן ככל שתקליקו יותר על אותו קליקר, כך הכלב ילמד היכן עוברים הקווים האדומים. תזכרו כי בתור גור, חובה עליכם להגדיר לו את הקווים האדומים שאותם הוא לא יכול לעבור.

קרדיט: freepik

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*