שיח רחוב

שיח רחוב

בחמישי האחרון נפגשו מתנדבי סיירת ההורים-אשדוד, להכשרה נוספת שהתקיימה ב"מרכז להורות משמעותית".

הכשרה זו הינה חלק בלתי נפרד מסדרת ההכשרות השנתית שעוברים המתנדבים וביניהן הכשרות שונות ומגוונות כאשר חלק מאותן הכשרות הינן בעלות זיקה ישירה לנושאים הקשורים בהתנהגויות מסכנות של בני הנוער (אלכוהול, שימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים ,אלימות ועוד) בעוד שחלקם בנושאים כלליים ומגוונים.

בהכשרות אלה מקבלים מתנדבי הסיירת מגוון גדול של "כלים" המלווים אותם  בפעילותם בשטח ואף בחייהם האישים .

בתחילת הערב הצטרפה למפגש הגב' איריס אלבז המשמשת כמנחת קבוצות במרכז להורות וכמנחה אישית לעובדי הרשות ומתנדביה.

איריס הציגה את המרכז להורות ,את מטרותיו ואת הכילים שיוכלו המתנדבים לקבל, ולהשתמש בהם באתגרי ההורות האישיים שלהם במהלך חיי היום יום.

בהמשך המפגש זכו מתנדבי הסיירת להרצאה מרכז הסיירת מר שי נקש המרכז ומלווה הסיירת שבע שנים.

את ההרצאה שנפתחה בסרטון משעשע ועסקה בנושא של "שיח רחוב" ,המשיך שי ונגע גם  בנהלי הסיירת , ב- "אני מאמין" של המתנדב ואירועי "עשה" ו"אל תעשה" שלוו בדוגמאות רבות שהינם מקרים בהם נתקלו המתנדבים בפעילותם בסיירת לאורך השנים ואף הודגמו במספר סימולציות בהם לקחו חלק המתנדבים.

בהכשרה לקחו חלק ,מתנדבים רבים כשחלקם זהו למעשה המפגש הראשון שלהם טרם יציאתם לשטח, ולחלקם זו הייתה הכשרת ריענון לידע שכבר רכשו בשנים שעברו.

"למדתי שאני יודעת, שאני לא יודעת…" סיכמה אחת מהמתנדבות בתום ההכשרה וזאת מיתוך הבנה שככל שאתה לומד אתה מבין שיש צורך להמשיך וללמוד ואף פעם זה לא מספיק.

מנכ"לית הרשות הגב' סימונה מורלי , מעודדת ומקדמת את נושא המתנדבים והתרומה לקהילה בארגון, ויחד עם רכז הסיירות העירוני מר שי נקש מציינים השנה פעילות מתמשכת של הסיירת זו השנה התשיעית.

להצטרפות לסיירות הרשות ניתן לפנות לשי רכז סיירות הורים עירוני  054-3220939

צילום: אהובה נקש

 

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*