3 תופעות פיזיולוגיות (לא נעימות) נפוצות שלא מדברים עליהן

3 תופעות פיזיולוגיות (לא נעימות) נפוצות שלא מדברים עליהן

'ברוך שעשני אישה', אנחנו אומרות וחוזרות והכל נכון. אנחנו מדהימות וחזקות, והגוף שלנו כה מיוחד וחזק! עם זאת, ישנן כמה תופעות פיזיולוגיות שלא מעט נשים סובלות מהן בשלב כזה או אחר בחיים, ואיכשהו כמעט אף אחד לא מדבר על זה. בריחת שתן למשל, נשמע לך מוכר? בוודאי הספקת לשכוח את הפעם ההיא שמצאת את עצמך משלבת רגליים בזמן התקף צחוק. ומה לגבי כאב הבטן המוזר שהרגשת לאחר קיום יחסי מין?

חשוב שתדעי, את שקוראת את המילים הללו, את לא לבד ואין בך שום דבר מוזר. כל מה שאת מרגישה הוא נורמלי. גוף האישה מלא בסודות, ולעתים הוא מנסה לספר לנו חלק מהם, גם כשאנו לא מצליחות להבין בדיוק במה מדובר. הוא ממשיך לרמוז לנו ולאותת לנו שמשהו אינו כשורה. במאמר זה, נבחן שלוש מבין שלל התופעות הפיזיולוגיות המלוות לא מעט מאיתנו.

בריחת שתן היא רק אחת מבין שלל התופעות הפיזיולוגיות המלוות נשים בכל רחבי העולם

אם כן, אילו תופעות פיזיולוגיות שכיחות במיוחד אבל כמעט לא מדברים עליהן?

  • בריחת שתן – זה קורה אחרי לידה, זה יכול לקרות ככל שאנחנו מטפסות בסולם הגיל, זה יכול גם להפתיע בגיל מוקדם הרבה יותר פשוט כי שרירי האגן שלנו חלשים. זה קורה כשאנחנו מתעטשות או צוחקות יותר מידי, נבהלות או פשוט לא מסוגלות להתאפק. החדשות הטובות הן שאחוז גבוה מאוד מנשות העולם מכיר את התופעה, ויש אפילו לא מעט דרכים למנוע אותה. הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד על אימונים לרצפת האגן, ואם המטרה היא לטפל בבעיה קיימת, ישנם טיפולים מתקדמים (למשל כסא ה- BTL EMSELLA) המדמה את תרגילי קיגל המוכרים לטיפול קלאסי בבעיה.
  • כאבי בטן לאחר קיום יחסי מין – מסתבר, שישנן לא מעט נשים שחוות כאבי בטן לאחר קיום יחסי מין. כמעט ולא מדברות על כך, אבל למען האמת ישנן לא מעט סיבות שבגללן זה עלול לקרות; חשד לאנדומטריוזיס, מחלקה דלקתית של האגן, דלקת בדרכי השתן ועוד. אם את סובלת מכאבים שכאלו לאחר קיום יחסי מין, אל תתמהמהי! רוצי להיבדק!
  • כאבי מחזור חזקים – כולנו יודעות שמחזור זה לא עסק נעים, אבל יש כאלו שעבורן מדובר בסיוט בכל חודש מחדש, לעתים עד כדי עילפון. תכירי, אנדומטריוזיס. מחלה שקופה שכיום המודעות אליה הולכת וגוברת, ועדיין. רבות הן הנשים שנמנעות לבדוק את הנושא ולתת לכאבים שהן סובלות מהם שם של ממש.

לעולם אל תוותרי על איכות החיים שלך

את לא צריכה לפחד, ובטח לא לוותר על איכות החיים שלך. בין אם מדובר על בריחת שתן או כל בעיה פיזיולוגית אחרת, גם אם אינה הוזכרה כאן אבל מטרידה את מנוחתך ומערערת את היום יום שלך – זה הזמן להיבדק, ולהמשיך להתעקש. אין דבר חשוב יותר מהבריאות שלך, זכרי זאת!

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*