3 דרכים להיות מוכנים להוצאה לא מתוכננת

3 דרכים להיות מוכנים להוצאה לא מתוכננת

לפני כחודש אשתי הגיעה לפנצ'ריה והתברר ששלושה מהגלגלים כבר שחוקים וצריך להחליף אותם. כמובן שעם בטחון של רכב לא משחקים ולכן הוחלפו ארבעת הגלגלים. המחירים נעים בין 700-2000 שקל.

ועכשיו, מאיפה הכסף? איך מורידים את זה מהתקציב החודשי שלנו? למזלנו, בתוך התקציב יש קטגוריה הנקראת "בלתי מתוכנן" שהערך שלה כל חודש זה כ10%.

ישנן שלוש דרכים לחסוך את הכסף הזה:

שיטת "הקופסא האדומה"- את הסכום שהגדרנו בתקציב נוציא במזומן ונשים בתוך קופסא בצבע אדום. הסיבה לצבע האדום היא שהצבע האדום נתפס במוח  שלנו כאזהרה ולכן שגם אם נתפתה לחשוב על להוציא מהקופסא כסף "סתם" המוח שלנו יירתע ויגרום לנו לחשוב פעמיים האם זה באמת חרום.

*כמובן שלמי שאין קופסא אדומה או לא רוצה לצבוע יכול להשתמש בכל קופסא או אפילו מעטפה שעליה יהיה כתוב "הוצאות בלתי מתוכננות, לא לפתוח!!!"

פתיחת תוכנית חיסכון בבנק- כיום ישנם בנקים אשר נותנים אפשרות לפתוח תוכנית חסכון נזילה, אשר יהיה ניתן למשוך ממנה את הכסף בצורה מיידית או בהתראה קצרה.

*כמובן שלפני שפותחים תוכנית כזו יש לברר את כל התנאים מול הבנק, כגון: האם יש להודיע כמה ימים לפני המשיכה ואם כן כמה? דמי ניהול? מינמום הפקדה ראשונה? עמלה או סוג של כנס על משיכה?

קופת גמל נזילה- באמצע שנת 2016 אושרה תקנה לחוק קיים אשר נותנת לנו דרך חדשה לחסוך כסף ושגם יהיה נזיל וייתן תשואה טובה. בעבר פתחנו קופות גמל כהשקעה לטווח ארוך. כיום ניתן לפתוח קופות גמל להשקעה גם לטווח קצר. הייתרון הוא התשואה היחסית גבוהה (בניגוד לבנק) וגם נזילות הכסף. החיסרון הוא מס רווח הון בעת משיכת הכסף (לפני הזמן הנקוב) וגם שלמרות הכל עדיין יש סיכון קטן להפסדים (קטנים).

*גם פה לפני שפותחים יש לבדוק טוב את כל התנאים כמו שבדקנו מול הבנק.

רוצים טיפ נוסף כדי להיות יותר מוכנים? הצרפו לדף שלי בפייסבוק זיו לומדים להתנהל נכון כלכלית.

הטיפ הנוסף יפורסם שם בהמשך השבוע.

00

זיו בן שוע 050-9256124

אימון והדרכה לכלכלת בית נכונה

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*