19.3 במשכן מי עוד יצליח להשתחל לקואליציה

19.3 במשכן מי עוד יצליח להשתחל לקואליציה

כפי שכבר חשפנו פה לראשונה ראש העיר יבצע 2 פעימות לקואליציה שלו. 18 תחילה ואז את השאר. הפעימה הראשונה כבר מאחורינו. כרגע בטוח יעלו לבמת הקואליציה לטקס כינון המועצה ש״ס (5), דגל (2), אגודה (4), אלי נכט (4) אשדוד בתנופה (2), ואופיר לסרי (1).

כל ההסכמי של הפעימה הראשונה כבר נחתמו והתיקים חולקו, מניין החברים עומד על 18, או שאוהבים בסיעת ״אשדוד בתנופה״ ח״י, מספר שמספיק מבחינה חוקית, אך לא בטוח שכאן תיעצר הרכבת.

מי שעוד נמצא במשא ומתן הוא שמעון כצנלסון, עם שלושת המנדטים שהשיג בבחירות והמנדט אותו צירף אליו, רינה גוטמן. אחרי שחפ״א נלקחה ממנו, הלישכה הועברה לנכט ומינהל התפעול נחטף גם הוא עומד שמעון כצנלסון במצב שלא הכיר עד היום. ״אנדרדוג״.

מצב הכניסה לשיחות המשא ומתן מגיעות ממקום לא בטוח כפי שהיה רגיל לאורך כל הקריירה הפוליטית שלו, מה גם שהקואליציה כבר סגורה ומתפקדת איתו או בלעדיו.

בצוות המשא ומתן של כנפו משריינים לו את תיק התיירות ועוד כמה תיקים שרחוקים בווליום אליו היה רגיל.

 

אלה שניצחו ואלה שהפסידו

 

באותה בעיה נמצאת גם סיעת אשדודים של יניב קקון ומאיר אברג׳ל, השניים אפילו לא זומנו לשיחות ותגובתם היחידה עד עכשיו היתה ״שיזמינו, נשב!״ תיק כיוונים, היוקרתי נמסר כבר לאופיר לסרי יחד עם תיק הצעירים ומרכז ״כיוונים״, מעניין מה חושבים השניים על כך שאופיר לסרי קיבל את הירושה עם מנדט בודד לעומת 2 המנדטים להם זכו. יניב ציפה לכל הפחות לתיקים שהיו ואולי אפילו שדרוג לסגן בשכר, אך מחשבות לחוד ומציאות לחוד, יחיאל לסרי לא מסתיר את אכזבתו מהשניים ודואג לא לזמן אותם כלל בסט הראשון, לא מן הנמנע שייכנסו בהמשך, בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, אין דבר כזה שאין דבר כזה.

עוד מאוכזב הוא משה בוטרשוויל שכבר 15 שנה סוגר הסכמים בווצאפ עם ראש העיר ועניין החתימה הוא רק פורמלי, החתול השחור שעבר בינהם ישאיר כנראה את בוטרשוילי באופוזיציה על הימור לא מוצלח בתמיכה.

לגבי הלן גלבר, הסיפור טיפה טראגי, 3 מנדטים ואחוזי תמיכה יפים לראשות, לא מספיק אמנם אבל צריך להודות ששילשה את כוחה באחוזי התמיכה לראשות ובמספר הכיסאות במועצת העיר, משהו בכימיה והכעס שהצטבר בעשור וחצי האחרונים לא מאפשרים כנראה שת״פ של עבודה משותפת. הלן ככל הנראה תתייצב לעוד קדנציה באופוזיציה אותה היא מכירה היטב ונחשבת ללוחמת אמיתית, כיו״ר האופוזיציה תככב גלבר ככל הנראה הרבה יותר ואין ספק שנשמע ממנה לא פחות מחלק גדול של חברי הקואליציה.

מה לגבי נשים?

הלן גלבר, סופה לנדבר, רינה גוטמן, אלינה ברדץ׳-יאלוב, מרינה קנייבסקי אין לנו את זה ביותר עצוב. 5 מתוך 29 חברי.ות מועצת העיר הן נשים, מה זה אומר עלינו כעיר? כנראה לא משהו שאפשר יהיה להתגאות בו.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*