״נפרדנו כך״… מיקי רוזנברג פורש מרשות הספורט

״נפרדנו כך״… מיקי רוזנברג פורש מרשות הספורט

בערב יום שלישי התכנסו כל אנשי הספורט והתרבות של העיר אשדוד אל בית האמנים בגבעת יונה ע"ש אריה קלנג לאירוע הוקרה למיקי רוזנברג, איש הספורט, הרוח, הגוף והנפש- שפעל למעלה מ-39 שנה בספורט בעיר אשדוד וכיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל רשות הספורט העירונית.

רק אדם אחד יכול לאגד, לחבר ולהביא לכך שכל אנשי הספורט בעיר אשדוד יתכנסו יחדיו לערב מיוחד והוא- מר מיקי רוזנברג ודרך אותן הדמויות, להציג את ההיסטוריה של הספורט בעיר אשדוד. על פניהם של כל האורחים שהגיעו להוקיר תודה על פועלו ועשייתו של רוזנברג לתחום וענפי הספורט השונים בעיר, ניכר מבט ההתרגשות בערב הפרידה של המנכ"ל האגדי, האיש שחותמו מוטבע לא רק באשדוד אלא בכל מדינת ישראל.

מי שהסתובב בין האנשים יכול היה לשמוע את אותם זיכרונות ממשחק הכדורגל הראשון באשדוד, ממשחק הדרבי הראשון בכדורגל ושיחות על התפתחותם של ענפי ספורט רבים אחרים, אותם ליווה והוביל רוזנברג באופן אישי.

לסרי-ומיקי

מיקי רוזנברג ויחיאל לסרי ראש העיר

הערב נפתח בקבלת פנים חגיגית כשהנעימו בנגינה אמני "אקדמא" ואחר מכן נהנו האורחים מארוחת ערב חגיגית בקומה התחתונה. בין האורחים המכובדים: ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, משה בוטרשווילי המשנה לראש העיר והממונה על הספורט בעיריית אשדוד, מנכ"ל רשות הספורט המכהן מר יורם אסרף, מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה מר מוטי מלכא, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי מר אורן טוויל, סמנכ"לית העיריה חברי מועצה ומכובדים נוספים, עובדי רשות הספורט, חברים, עמיתים לעבודה ובני משפחתו של רוזנברג- כולם כאחד ניצבו והתכנסו ביום שלישי בערב להיזכר ולכבד את היסטוריית הספורט של העיר אשדוד.

but

המשנה לראש העיר ויו״ר רשות הספורט משה בוטרשוילי יחד עם ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי

ראש העיר בנאומו הביא מסיפורי הילדות המשותפת שלו ושל מיקי כצעירים שחיו ובילו ביחד ברחוב משמר הירדן. ניכר כי ראש העיר התרגש שכן הוא מאוד אוהב את מיקי ומעריך את פעילותו ואת המהפכה שהוביל בשנים האחרונות בתחום הספורט ובעיקר באורח החיים הבריא והביא לאשדוד זכייה בפרס כעיר מודל של המשרד התרבות והספורט: "אנחנו מתרגשים אתך הטבעת את חותמך בעיר ואנחנו אומרים לך הערב תודה, לך ולרעייתך רותי. אתה מסיים את תפקידך כמנכ"ל רשות הספורט ואני מייצג את תושבי העיר אשדוד הערב ואומר בשמם תודה. היינו משחקים כדורגל בילדותינו ויכולתי כבר אז לראות את העובדה שאתה איש ספורט בכל רמח איבריך. אתה איש משפחה וספורט מאז שאני זוכר אותך".

יורם-ולסרי

המנכ״ל הנכנס יורם אסרף עם ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי

משה בוטרשווילי, המשנה לראש העיר והממונה על רשות הספורט שליווה את רוזנברג במשך שתי קדנציות והצעיד יחד אתו את הספורט בעיר לשיאים חדשים אמר: "כל העובדים שליוו אותך מיקי במשך שנים, כולם נמצאים פה. אי אפשר להיות גנרל טוב לבד ולך, היה צבא שלם, נאמן ומנוסה. אין אדם שלא מכיר אותך והשם שלך עוד ילך לפניך במשך הרבה שנים".

רביעייה

בני חיזקיה, ניסים דוק, מיקי רוזנברג ונאור גלילי

מי שנכנס לנעליים הגדולות שהותיר רוזנברג, בתפקיד מנכ"ל רשות הספורט,  שיזם את ערב ההוקרה לקודמו בתפקיד אמר: "מיקי, הכל לכבודך. אנחנו אוהבים אותך ושומרים לך כסא של כבוד וגם לך רותי אשתו היקרה שתמכת בו לאורך כל הדרך.

but2

המשנה לראש העיר ויו״ר רשות הספורט משה בוטרשוילי

הצמחת את הספורט בעיר במקביל לצמיחתה של העיר. רשות הספורט ובכלל התפקיד הזה הוא משהו שיש בו מקום לשמחה והרבה נתינה ועשייה שנותנת הרבה לתושב, אנחנו נמשיך בדרך בה התחלת ונביא דברים נוספים ורעננים והלוואי ואקבל את התמיכה כמו שמיקי קיבל כדי שנוכל להביא הצלחות לפחות כמו שמיקי הביא והשיג".

לסרמיקי

מיקי רוזנברג וד״ר יחיאל לסרי ראש העיר

את הערב הנחה אלון חזן, להקת הגדוד העברי שרה מחרוזת שירים במהלכו שודרו סרטונים שהוכנו במיוחד עבור מיקי, עובדי ועובדות הרשות אף הקליטו עבורו שיר שהוכן במיוחד בהפקתו של יוסי עטר שהפיק את הערב כולו.

יורמיקי

זה שיוצא וזה שנכנס: מיקי רוזנברג ויורם אסרף. משמאל, אלון חזן מנהחה האירוע

בסיום הערב סיפר רוזנברג כיצד חזונו של ראש העיר – התושב במרכז התחבר עם חזונו האישי, תוך הבנה של הפעילות הגופנית והובילו יחדיו שינוי משמעותי ותוכנית פעולה שהביאה למהפך בחשיבות ובתודעה בעיר אשדוד, הודה בהתרגשות לכל הנוכחים ואלה שליוו ופעלו לצדו לאורך השנים.

אלון

אלון חזן מנהחה האירוע

רוזנברג היה לחלוץ ויוזם פרויקטים רבים בעיר אשדוד בהם, בראש ובראשונה הקמת רשות ספורט עצמאית,  מרכז ימי מפואר לשייט, אירועי ספורט כמו יום ההליכה השנתי ומרוץ אשדוד, היכל הספורט הקריה ועוד רבים אחרים…מיקי רוזנברג עשה במשך שנים רבות למען הספורט באשדוד. הערב כולו שלך. מנסים להעביר את ההערכה הגדולה על הדרך בה הובלת את העשייה. לא נפרדים, רק רוצים לומר לך תודה ענקית על כל פועלך.

צילום: חן בוקר

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*