תעודת הצטיינות ארצית  ״אות קהילה מתנדבת נוער״ לעיר אשדוד

תעודת הצטיינות ארצית  ״אות קהילה מתנדבת נוער״ לעיר אשדוד

אשדוד, העיר היחידה בישראל שזוכה פעמיים במקום הראשון והערכי ביותר במדינת ישראל אות ההתנדבות. לאחר שבשנת 2013 זכתה בפרס עיר המתנדבים של ישראל והערב את אות קהילה מתנדבת לנוער – הצטיינות.*
הערב בנס ציונה , התקיים הטקס הארצי אות קהילה מתנדבת בראשות כבוד השופטת בדימוס דליה דורנר ויו"ר המועצה הלאומית להתנדבות עו"ד יורם שגיא זקס .

מאות בני נוער וארגוני הנוער המייצגים את כלל המתנדבים באשדוד הגיעו לטקס וביחד עם ראש העיר אשדוד ,ד"ר יחיאל לסרי קיבלו את הפרס הערכי והחשוב ביותר מבחינה חברתית .

מתוך התעודה שהוענקה לראש העיר
אות קהילה מתנדבת נוער לשנת תשע"ט מוענק לעיר אשדוד:

על היותה מודל לחיקוי ולמופת בתחום ההתנדבות של הנוער כתחום ליבה ועל הקצאת משאבים רבים לבניית תוכניות ,יוזמות ופעילויות התנדבותיות ייחודיות לבני הנוער והצעירים בעיר .
אות קהילה מתנדבת לאומית.

על זכייתה בקהילה מתנדבת בתשס"ג
וכעת בקהילה מתנדבת נוער בתשע"ט

ההסבר על בחירת העיר אשדוד כמצטיינת – אות קהילה מתנדבת נוער לעיר אשדוד:

באשדוד שהינה מיקרו קוסמוס של קיבוץ גלויות מ-99 מדינות 38% מתושביה הינם עולים חדשים 100 אחוז מבני הנוער זכאים לתעודת בגרות חברתית ומרביתם בהצטיינות יתרה. התנדבות בני הנוער באשדוד מואצת ומורגשת בכל רחבי העיר מתוך אמונה כי התנדבות בני נוער הינה הגלגל המניע ת מנופי העשייה בעיר .גלגל הפועל ללא הפסקה מכוח הרצון המוטמע של בני הנוער .*
תושבי העיר ושל קברניטיה לחיות בחברה ובקהילה כמשפחה, אמונה מתבססת על דברי חז"ל
כל ישראל ערבים זה לזה ועל אמונתנו בלב האשדודי הרחב !

ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי:

"אנו גאים מאד בבני הנוער המתנדבים, אשר לצד התנדבותם הקבועה נענים לכל פנייה ומתגייסים גם לפרויקטים ולמבצעים עירוניים. בני נוער אלה הם ההוכחה להטמעת החינוך הערכי להתנדבות באשדוד, נתינה לקהילה, סבלנות, ערבות הדדית ויצירת חוסן קהילתי.
עידוד ההתנדבות והפיכתה לחלק בלתי נפרד מאורח חיי היומיום של בני הנוער שלנו היא הבסיס לקהילתיות ולכידות חברתית, תוך מתן מקום של כבוד לכל פרט ופרט במגוון הרב תרבותי העשיר הקיים באשדוד. בני הנוער המתנדבים מגיעים מרקעים שונים, מסייעים לקהילות מגוונות, ויוצרים חברה מגובשת, חזקה, שמחה ושוויונית."

מעל 45,000 בני ובנות נוער מכלל אירגוני הנוער באשדוד מתנדבים באופן קבוע בתכניות שונות ובתחומים רבים ומגוונים על הרצף החינוכי והחברתי: ביטחון, בריאות, חינוך, אזרחים ותיקים, ניצולי שואה, עולים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים, ילדים מנוכרים חברתית ועוד.
בעיר אשדוד, אנו רואים חשיבות רבה, להקנות לתלמידי העיר את הכלים הנדרשים לעמוד בתעודת בגרות חברתית, המחייבת בהתנדבות ומעורבות בקהילה, אחוז הזכאים לקבלת תעודת בגרות חברתית עומד על 99.9%, אחוז התלמידים בעלי בגרות חברתית מצטיינת עומד על 74%.

בני הנוער המתנדבים, מגיעים מהחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, תנועות וארגוני נוער, תחום הילדים והנוער והמחלקה לטיפול בנוער וצעירים (נוער בסיכון), מעודדים את ערך ההתנדבות, ומהווים דוגמא אישית עבור כלל תושבי העיר.

אשדוד, מסמלת את שלבי צמיחתה של המדינה ואת ההתמודדות עם אתגריה המרכזיים. באשדוד נקלטו ונקלטים עשרות אלפי עולים ובהם בני נוער אשר יחד עם בני נוער ילדי העיר בונים קהילת נוער חסונה רב גוונית ומחויבת לעיר ולתושביה. ההשקעות בחינוך, במחויבות לאחר ובחינוך לנתינה יחד עם התפישה של שילוב מקסימום מבני הנוער בעשייה ההתנדבותית נותנים את אותותיהם. מספר בני הנוער המתנדבים באשדוד גדל מדי שנה ועומד על כ- 43,000 בני נוער מתנדבים.

אשדוד ראויה לקבל את אות 'הקהילה המתנדבת לנוער' ממגוון רחב של סיבות:

הצלחה ועמידה ביעדי הטמעת ההתנדבות בקרב בני הנוער בעיר מודרנית כמו אשדוד מחייב חשיבה "פורצת דרך", במגוון רחב של נושאים, שכולם יחד משפיעים על איכות החיים הכוללת של התושבים, על שביעות רצונם ועל מוכנותם להתנדב. בהנחיית ראש העיר דר' יחיאל לסרי, נבנה מודל ייחודי הרואה בפסיפס האנושי המרכיב את אשדוד בסיס למגוון עצום של צורות התנדבות המשמשות גלגל תנופה לקירוב לבבות, לשייכות וללכידות חברתית ואלו ממנפות את ההתנדבות וחוזר חלילה.

התמיכה בפעילות ההתנדבותית בעיר מתבטאת הן בדאגה לצרכים מידיים והן בראייה ארוכת טווח. יזמות חברתית – התנדבותית של בני נוער משמשות להגברת פעולתו של גלגל התנופה ההתנדבותי. היוזמות מצליחות משילוב של שתי סיבות, הן נותנות מענה אמיתי לרצון של בני הנוער באשדוד להתנדב ולקחת אחריות על סביבתם והן נותנות מענה למגמות ההתפתחות של העיר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*