תם הקורס הראשון של עוזרים פרלמנטרים

תם הקורס הראשון של עוזרים פרלמנטרים

עשייה ציבורית, תרומה לקהילה, מעורבות פעילה, שיתוף ציבור הם לא מונחים בעלמא אלא מדיניות המכוונת לפיתוח מנהיגות מקומית אשר תשפיע לטובה על החיים הקהילתיים. השבוע הגיע לסיומו הקורס הראשון של עוזרים פרלמנטרים ובוגרי הקורס עלו ישר לכנסת, לזירה האמיתית, להתחיל וליישם.

ארבעה חודשים ארוכים ואינטנסיביים ישבו החניכים הראשונים בקורס ההכשרה לעוזרים פרלמנטאריים ולמדו את רזי הפעילות בבית המחוקקים הישראלי ואת תפקידיהם של חברי הכנסת. השבוע סיימו הם בהצלחה את תקופת ההכשרה העיונית, שהתקיים במרכז כיוונים מטעם המרכז הישראלי להכשרה הגוף המקצועי שמכשיר צעירים לעשייה ציבורית מקצועית, ועתה יצטרכו הם ליישם את הנלמד הלכה למעשה.

"הקורס התקיים באשדוד, לראשונה, ובוגריו יכולים לראות עצמם כבוגרים המצוידים בארגז הכלים הנכון לקראת האתגרים הציבוריים שנכונו להם בדרכם החדשה", אומרים במרכז הצעירים "כיוונים", הפועל מטעם מנהל החינוך של עיריית אשדוד ומעניק פלטפורמה רחבה לצעירים לקחת חלק פעיל ומעורב בסביבה ובחברה בה הם חיים. המרכז מציע מגוון רחב של קורסים והכשרות החל מרכישת ידע וכלים, סדנאות להעצמה, ערבי שותפות ציבור, ליווי וייעוץ ליזמות חברתית ועוד.

במסגרת הקורס למדו המשתתפים הכל על המערכת הציבורית הכי גדולה בארץ. הם למדו כיצד מעבירים חוקים ומה קורה בפועל בכנסת, והכי חשוב איך יוצרים את השינוי המיוחל. "יחד עם התיאוריה באה גם הפרקטיקה" אומרים ב"כיוונים" ולפיכך נבנתה גם תוכנית מפגשים עם גורמים בכירים כדוגמת העיתונאי עמית סגל, שסיפר על היחסים המורכבים בין עיתונאים לאנשי ציבור, הכתב ויועץ השר אלי חזן, שהנחה את המשתתפים על אופי הפעילות בכנסת, מפגש עם דוברים פוליטיים וכיו"ב.

את סיומו של הקורס ערכו הבוגרים בכנסת, ולאחר שסיירו בועדות ובמליאת הכנסת, התקבצו המשתתפים להיפגש עם סגן יו"ר הכנסת יוני שטבון שנידב לצעירים טיפים חשובים כיצד יוכלו להתקבל לעבודה אצל הח"כ.

מרכז "כיוונים": "אנו שמחים לשמש אבן שואבת לצעירים, לאפשר להם ליצור חזון ולהעניק להם את הכלים הדרושים על מנת להוציאו לפועל. הבעירה הפנימית, המעורבות והמרדף לצדק שהם מקור העשייה של צעירים אלו ושל העשייה הציבורית בפרט מעוררי השראה. הרבה הצלחה בעשייה ובהמשך הדרך".

בתמונה: בוגרי המחזור הראשון על רקע הכנסת

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*